Dolar 31,1274
%0.28
Euro 33,8053
%0.54
Altın 2.028,400
%-0.21
Bist-100 9,36
%-0.17

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
AK Parti ve MHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan!

AK Parti ve MHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan!

AK Parti ve MHP TBMM Grubu, Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesine ilişkin grup kararları aldı.

  • Ege Postası
  • 16.03.2023 - 12:36
  • Güncelleme: 16.03.2023 - 17:34

AK Parti TBMM Grubu bugün, basına kapalı olarak toplandı. Toplantıda, AK Parti tarafından gösterilecek Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi için oylama yapıldı. AK Parti Grubu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, Cumhurbaşkanı adayı gösterme kararı aldı.

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz; toplantının ardından, AK Parti Grup Başkanvekilleri Özlem Zengin, Mustafa Elitaş, Yılmaz Tunç ve Bülent Turan ile birlikte TBMM’de açıklama yaptı. İsmet Yılmaz, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız tarafından 10 Mart 2023 tarihinde; TBMM Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin yenilenmesine karar verilmiştir. Bu karar aynı gün Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayınlandı. Bunun üzerine yapılan YSK toplantısı ile birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 28. Dönem milletvekilliği seçiminin 14 Mayıs 2023 Pazar günü, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci oylamaya kalması durumunda da 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılmasına karar verilmiştir.

Anayasa’nın 101. maddesine göre Cumhurbaşkanlığı Seçimi Kanunu’nun yedinci ve sekizinci maddesine göre, Siyasi Partiler Kanunu’nun 21. maddesine göre ve Türkiye Büyük Millet Meclisi AK Parti Grubu İç Yönetmeliği’ne göre; Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bugün AK Parti Grubu tarafından Cumhurbaşkanı adayımız olarak bildirilmesine, grup toplantısına katılan bütün milletvekillerimizin oybirliği ile karar verilmiştir. Milletimiz için hayırlı, uğurlu olsun. Allah milletimizin de Sayın Cumhurbaşkanımızın da yolunu, bahtını açık eylesin. Daha güzel günler inşallah Türkiye için olacaktır, diyorum.”

MHP GRUBU, ERDOĞAN’IN CUMHURBAŞKANI ADAYI OLARAK GÖSTERİLMESİNE KARAR VERDİ

MHP Grubu, kapalı olarak yaptığı toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesine karar verdi. Toplantı sonrasında açıklama yapan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, şunları söyledi:

“ADAY BELLİ KARAR NET DİYORUZ”

“MHP Grubu olarak yaptığımız kapalı grup toplantısında aldığımız karara göre 14 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayımız olarak şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı MHP olarak aday olarak gösterdik. Gerekli kararı aldık ve bunu sizlerle paylaşıyoruz.

Aldığımız kararın ülkemize milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Her zaman genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin ifade ettiği üzere aday belli karar net diyoruz ve bu net olan kararımızı da bugün itibarıyla resmi bir karar ve imza altına almış olduk. Önümüzdeki günlerdeki Yüksek Seçim Kurulu’na MHP Grubu olarak müracaatımızı yapacağız.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.