Dolar 32,7214
%1.39
Euro 35,0055
%0.29
Altın 2.451,430
%2.53
Bist-100 10.471,00
%0.76

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
AK Parti İzmir'den 20 bin kişilik iftar

AK Parti İzmir'den 20 bin kişilik iftar

AK Parti İzmir İl Başkanlığı Konak Meydanı'nda 20 bin kişilik iftar programı düzenledi. İftar programında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "Türkiye’nin her bir yerinde Ramazan ayında AK Parti teşkilatları tam 5 milyon eve misafir oldu. Bugüne kadar arı gibi çalışan her bir kardeşimi tebrik ediyorum" dedi. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli İzmir'de tarihi bir gün yaşıyoruz. Sosyal yardımda tüm zamanların rekorunu kırdık. Bütün evlere destek olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. Tarım ve Orman eski Bakanı Bekir Pakdemirli de "Bakanken çalıştık, şimdi üyeyken çalışmaya devam edeceğiz. Biz bayrağı bir arkadaşımıza devrettik ve başta ülkemiz, sonra İzmir için çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

  • Ege Postası
  • 30.04.2022 - 20:47

AK Parti İzmir İl Başkanlığı, Konak Meydanında teşkilata ve vatandaşlara yönelik ‘Gönül Sofrası’ iftar programı düzenledi.

İftar programına eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, AK Parti İzmir Milletvekilli Necip Nasır, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, 103 yaşındaki AK Parti üyesi Mustafa Kublay ve 20 bin vatandaş katıldı.

Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans yöntemiyle bağlanarak bir konuşma yaptı. Daha sonra Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım da programa Erzincan’dan görüntülü olarak bağlandı.

Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Cumhur ittifakı olarak 2023 Haziranı'nda hedefimize ulaşana kadar durup dinlenmeden çalışacağız. Milletimiz bugün yaşadığı sıkıntıları çözebilecek tek partinin AK Parti olduğunu biliyor. Bize düşen sadece bu gevene layık olacak gayreti ortaya koymaktır. Milletimizin dertleriyle dertlenip sevinciyle sevinmeliyiz. Unutmayın Türkiye geliştikçe, büyüdükçe, güç ve imkan sahibi oldukça tüm dünyanın dikkatini üzerinde toplamaya başladı.

İnsanların çoğu Türkiye'yi haritada gösteremiyordu. Şu anda Türkiye'nin ismini bilmeyen yok. Türkiye'yi dünyanın 10 büyük ekonomisi haline getirerek buluşma noktası haline getireceğiz. Demokratik reformlardan altyapı eserlerine, yapılamaz denilen her şeyi başardık. Geçmişte terör örgütlerinin, vesayet odaklarının cirit attığı Türkiye, bugün en güvenli ülkeler arasına girdi. Biz ülkenin bugünkü sorunlarını çözeceğimizi söylüyoruz. Biz eser, hizmet, vizyon diyoruz. Türkiye'yi hedeflerine ulaştıracağız. Karşımızdaki muhalefet lideri riyakarlık yapıyor. Biz her gün milletimizi, hepimizin canını yakan hayat pahalılığına karşı korumak için uğraşıyoruz.

Bay Kemal'in dediğine bakmayın, o CHP'nin iktidarı döneminde karanlık bir dönemde yaşıyordu. Şimdi de zihinsel bir karanlık içinde yaşıyor. Artık akıllı sayaçların çalıştığı bir dönemde olduğumuzu da bilmiyor, kimin karanlıkta olduğundan da bir haber. Bay Kemal, son konuşmasında "Ya bana katılın ya yolumdan çekilin" sözüyle kendini gösterdi. Kılıçdaroğlu, kavga için geldiğini kendi ağzıyla söyledi, asıl niyetini gizlemiyor. 

Biz her gün ülkemizi Rusya-Ukrayna savaşının etkilerinden uzak tutmak için çalışıyoruz. 1 hafta içerisinde Rusya ve Ukrayna devlet başkanlarıyla ve BM Genel Sekreteri ile barışı nasıl sağlayabiliriz diye konuştuk. Bunlar gezici, bunların çevre diye yeşil diye bir anlayışı yok, bu bizim anlayışımız. Bunların tek derdi yabancı elçilerden aldıkları talimatları yerine getirmek. Bütün ağaçları, yol kenarlarına biz diktik, gerçek çevreci biziz. Antalya'da Muğla'da dikili bir ağaçları var mı? Yine biz dikeceğiz. 

Büyükelçimizi çağıran Almanya'ya anında cevabı verdik. Almanya büyükelçisini biz dışişlerine çağırdık. Hesabını aynı şekilde sorduk. İBB yönetimi PKK'yı belediyeye dolduruyor. Bunların hesabını soracağız. Bunların tek derdi sürekli sallanıp duran 6'lı masalarını ayakta tutmak."

“AK Parti teşkilatı Ramazan ayında 5 milyon eve misafir oldu”

Programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “Aynı sofrada aynı tabağa kaşık sallamayı çok özlemişiz. Genciyle yaşlısıyla, gönül sofrasında AK Parti aile sofrasında bir arada olmayı çok özlemişiz. Ramazan’ı- Şerif çok güzel ve verimli geçti. İftarından sahuruna kadar her haneye giren arı gibi çalışan bir teşkilat gördük karşımızda. Türkiye’nin her bir yerinde Ramazan ayında AK Parti teşkilatları tam 5 milyon eve misafir oldu. Bu ciddi bir rakam. Türkiye’deki 24 milyon hanenin beşte birine girdik. Bu aldığımız çalışmayı ve hızı bir sene boyunca devam ettirerek 2023 Haziran’ında yine bugüne kadar galip geldiğimiz gibi 16. zafere hazır mıyız AK Parti teşkilatı? Bugüne kadar arı gibi çalışan her bir kardeşimi tebrik ediyorum. Rabbim Bayramımızı mübarek eylesin. Ramazan bayramınızı tebrik ediyorum“ dedi.

“Bakanken çalıştık, şimdi üyeyken çalışmaya devam edeceğiz”

İftar öncesi konuşan önceki dönem Tarım ve Orman eski Bakanı Bekir Pakdemirli de İzmir’de vatandaşlarla beraber olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu belirterek, “Allah'a şükürler olsun siyaset hizmet için yapılır makamlar işçin yapılmaz. Biz bunu hep söylüyorduk. Üyeyken çalıştık, bakanken çalıştık, şimdi üyeyken çalışmaya devam edeceğiz. Biz bayrağı bir arkadaşımıza devrettik ve başta ülkemiz, sonra İzmir için çalışmaya devam edeceğiz. Allaha şükür dualarınız ile oyunları bozuyoruz” dedi.

"Tarihi bir gün yaşıyoruz”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise, “İzmir'de tarihi bir gün yaşıyoruz, hepinize teşekkür ediyorum. Konak Meydanını doldurduk, bu muhteşem günü birlikte huzurla yaşayalım. 1 aydır arkadaşlarımız çalışıyor, büyük bir organizasyon var. Pandemide sizlerden ayrı kaldık, pandemi şartlarında birbirimize hasret kaldık ama hasret bitti. Bu yıl Ramazan'ı doya doya yaşadık. Muhteşem bir Ramazan oldu. Allah bizi bayrama kavuştursun. Tüm zamanların rekorunu kırdık, il ve ilçe teşkilatları AK Partili belediyeler rekor kırdı sosyal yardımda. Bütün evlere destek olduk, olmaya devam edeceğiz“ diye konuştu. (İHA)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.