Dolar 28,9846
%0.23
Euro 31,2142
%-0.16
Altın 1.866,590
%-1.07
Bist-100 7,91
%-0.82

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
AK Parti Aliağa’da Yaşar Demir dönemi

AK Parti Aliağa’da Yaşar Demir dönemi

AK Parti Aliağa’da geçtiğimiz Mart ayında İzmir İl Başkanlığı tarafından istifası alınan İlçe Başkanı Hamdi Erdem’in yerine Bedrettin Yaşar Demir atandı. Demir, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ile İl Teşkilat Başkanı Nail Kocabaş'ın kendisine yetki belgesini takdim etmesiyle resmen göreve başladı.

  • Ege Postası
  • 08.06.2022 - 11:01

EGEPOSTASI - AK Parti Aliağa İlçe Teşkilatı’nda bir süredir devam eden krizlerin çözülememesi nedeniyle, geçtiğmiz Mart ayında İlçe Başkanı Hamdi Erdem ve yönetiminin İl Başkanlığı tarafından istifası alınmıştı.

Erdem’in istifasının alınmasının ardından kente gelen AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Teşkilat Başkanlığı Ege Bölge Koordinatörü Kurtcan Çelebi, yeni ilçe başkanının belirlenmesi için partililerle istişarelerde bulunmuştu.

Yaklaşık 3 aylık bir sürecin ardından yeni ilçe başkanının kim olacağı sorusu netlik kazandı. İlçe başkanlığına AK Parti Aliağa Teşkilattan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Bedrettin Yaşar Demir atandı. Demir’e yetki belgesi AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlenen törenle takdim edildi. Törende AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve İl Teşkilat Başkanı Nail Kocabaş'ın yanı sıra AK Parti Aliağa Belediye Meclis Üyesi İbrahim Halil Özer, Siyasi ve Hukuk İşleri İl Başkan Yardımcısı Ali Arslan ve önceki dönem Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem de yer aldı.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Aliağa İlçe Başkanlığına Sn. Yaşar Demir atanmıştır. Bugüne kadar göstermiş olduğu özverili çalışma ve gayretlerinden dolayı Sn. Hamdi Erdem’e teşekkür ediyor, yeni görevlendirilen ilçe başkanımıza muvaffakiyetler diliyoruz" denildi.

DEMİR'DEN TEŞKİLATA MESAJ

Yetki belgesini almasının ardından partililerin yoğun ilgisi ile karşılanan Başkan Demir'e çiçek takdim edildi. Tebrikleri kabul eden AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Yaşar Demir yapmış olduğu açıklamada, "Rabbime hamd olsun böyle bir görevi bize nasip etti. Büyüklerimize de çok teşekkür ediyoruz böyle yüce bir görevi bize verdiler. Onların takdirleriyle buraya geldik. Yaklaşık 3 veya 4 aylık bir süre geçti. Bu süreçte sıkıntılar yaşandı, isimler geldi geçti. Fark etmez, biz AK Partiliyiz. Ben 20 yıldır bu davaya hizmet ediyorum. Bundan sonrada kapımız herkese açık. Elimizden geldiğince toparlayıcı olacağız. Herkese kucak açacağız. Burada görevimizin başındayız. Rabbim layığı ile yapmayı nasip etsin inşallah" dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.