Dolar 28,9416
%0.08
Euro 31,2323
%-0.1
Altın 1.888,170
%0.07
Bist-100 7,98
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
7 etabın birden imzası atılacak: Halk konut vites artırdı

7 etabın birden imzası atılacak: Halk konut vites artırdı

İzmir Depremzedeleri Derneği'ni (İZDEDA)’nın hasar görmüş evlerin yeniden inşası için kurduğu  İZDEDA Koop, dev imza törenine hazırlanıyor. Kooperatif ve İZBETON arasında 5 Ekim Çarşamba günü 7 etap için toplu imza töreni yapılacak.

  • Ege Postası
  • 03.10.2022 - 10:34

TENZİLE AŞÇI/EGEPOSTASI- 30 Ekim 2020'de meydana gelen 6,9 şiddetindeki depremin ardından depremzedelerin sorun ve taleplerini dile getirmek adına kurulan İzmir Depremzedeleri Derneği'ni (İZDEDA), süreç içerisinde hasarlı evlerin yeniden inşasında taleplerini karşılayacak efektif somut adımların atılması nedeniyle "Bir yol bulacağız" diyerek Türkiye'de bir ilke imza atmış ve kooperatifleşmek İZDEDA Koop'u kurmuştu.

Yıkılan ve hasarlı yapıların dönüşümünün sağlanması için İZDEDA Koop'un kurulması sonrası Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde yer alan ve İzmir'de kentsel dönüşüm çalışmalarının emanet edildiği İZBETON devreye sokmuş ve İZDEDA Koop, Ege Şehir, Baysel ve İZBETON aracılığı ile Türkiye'de ilk kez Halk Konut projesini, Haziran ayında hayata geçirilecek ilk etap dönüşüm için imzalar atılmıştır.

TOPLU İMZA TÖRENİNİN TARİHİ BELLİ OLDU

Kısa süre içerisinde 2. ve 3. etap için de imzaları atan İZDEDA'nın, 4, 5, 6, 7, 8, 9, ve 10. Etaplar için toplu imza atacağı tarih belli oldu.

Bugüne kadar etap etap çalışmalar için imza atan İZDEDA, 7 etabın imzasını 5 Ekim Çarşamba günü saat 18.00’de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın katılımıyla atacak.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.