Dolar 32,9297
%0.1
Euro 35,3807
%0.04
Altın 2.467,750
%-0.07
Bist-100 10.768,00
%-0.03

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
11 ilde dev uyuşturucu operasyonu: 72 gözaltı

11 ilde dev uyuşturucu operasyonu: 72 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından 11 ilde uyuşturucu ticareti yapan kişilere yönelik düzenlenen operasyonlarda 72 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Gözaltına alınan 72 kişiden 21’inin tutuklandığını bildiren Yerlikaya, "Çocuklarımıza musallat olan zehir tacirlerine izin vermeyeceğiz her an enselerindeyiz” dedi.

  • Ege Postası
  • 23.09.2023 - 14:11

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya uyuşturucuyla mücadele kapsamında 11 ilde narkotik operasyonu gerçekleştirildiğini açıkladı. Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabı X’den yaptığı ilk açıklamada, Tokat, Muğla, Kahramanmaraş, Giresun, Aydın, Balıkesir, Konya, Elazığ, Ankara ve Sakarya’da düzenlenen operasyonlarda 49 zehir tacirinin yakalandığını belirtti. 

"HER AN ENSELERİNDEYİZ. ONLARA GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

Bakan Yerlikaya'nın açıklaması şöyle:

"Çocuklarımıza musallat olan zehir tacirlerine izin vermeyeceğiz. Her an enselerindeyiz. Emniyet ve Jandarma Narkotik suçlarla mücadele ekiplerimizce, Tokat, Muğla, Kahramanmaraş, Giresun, Aydın, Balıkesir, Konya, Elazığ, Ankara ve Sakarya’da düzenlenen operasyonlarda 49 zehir taciri yakalandı. 10 ilimizde düzenlenen narkotik operasyonlarda çok sayıda muhtelif miktarda uyuşturucunun yanı sıra aralarında sokak satıcılarının da olduğu 49 zehir taciri yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonları düzenleyen güvenlik güçlerimizi tebrik ediyorum. Aydınlık geleceğimiz olan evlatlarımıza zehir tacirlerinin musallat olmalarına izin vermeyeceğiz. Her an enselerindeyiz. Onlara göz açtırmayacağız.”

"NİĞDE İL JANDARMA KOMUTANLIĞI’NCA DÜZENLENEN OPERASYONLARDA 23 ZEHİR TACİRİ YAKALANDI"

Bakan Yerlikaya, bir operasyon haberini de Niğde’den verdi. Yerlikaya, Niğde İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonlarda 23 uyuşturucu ticareti yapan kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Bunlardan 21'inin tutuklandığını belirten Yerlikaya'nın açıklaması şöyle:

"Niğde İl Jandarma Komutanlığı’nca düzenlenen operasyonlarda 23 zehir taciri yakalandı. Niğde ilimizde düzenlenen narkotik operasyonunda muhtelif miktarda ve nitelikte uyuşturucu ele geçirildi. 23 zehir taciri yakalandı. Yakalanan zehir tacirlerinden 21’i tutuklandı. Operasyonları düzenleyen kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum.” 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.