Kılıçdaroğlu'na linç girişimi davasında verilen cezalar ya 'ertelendi' ya da 'geri bırakıldı'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Çubuk’taki linç girişimi davasında karar çıktı. Sanıkların birçoğunun aldığı hapis cezalarında ya hükmün açıklanması geri bırakıldı ya da ertelendi.

Güncel 31.05.2022, 15:31 31.05.2022, 16:28
Kılıçdaroğlu'na linç girişimi davasında verilen cezalar ya 'ertelendi' ya da 'geri bırakıldı'

Hakkâri Çukurca'da şehit düşen Piyade Er Yener Kırıkçı'nın 21 Nisan 2019 Pazar günü Çubuk’un Akkuzulu Köyü'ndeki cenaze namazına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP heyetine yönelik linç girişimine ilişkin davada, Çubuk 2. Asliye Ceza Mahkemesi kararını açıkladı.

YUMRUK ATAN SARIGÜN’E 2 YIL 6 AY HAPİS CEZASI

Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’e Kılıçdaroğlu’na “kamu görevlisine yönelik basit yaralama suçundan” 1 yıl 15 gün ay hapis cezası verildi, bu suçlamada hükmün açıklanması geri bırakıldı. Sarıgün’e Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaretleri nedeniyle de 1 yıl 5 ay 15 gün ceza verilerek, bu cezasının da hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. Sarıgün, “suç işlemeye tahrik” suçlaması ile 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

“YAKIN O EVİ” DİYE BAĞIRANA 3 YIL 4 AY HAPİS CEZASI

Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evin önünde “Vatan için çıksın, şerefsiz çıksın yakın o evi” diyen Sevim Gölyeri hakkında, hakaret suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası verildi, bu suçlama üzerine verilen hükmün açıklanması geri bırakıldı.  Gölyeri’ye, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkmasını engellediği için “hürriyeti tahdit” suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Diğer sanıklar hakkında verilen cezalar şöyle:

 • Ayhan Bedava’ya Kılıçdaroğlu’na yönelik “hakaret” suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası verildi, ancak bu cezası ertelendi. Bedava, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkmasını engellediği için hürriyeti tahdit suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı.
 • Ayhan Onbaşı, Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaretinden dolayı 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası aldı ancak bu suçuna hükmün açıklanması geri bırakılması kararı verildi. Onbaşı’ya suç işlemeye tahrik suçundan ise 2,5 yıl hapis cezası verildi.
 • Ayşe Ortapınar, Kılıçdaroğlu’na yönelik basit yaralama suçundan 5 ay 18 gün, CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’ya yönelik basit yaralama suçundan da 7 ay 15 gün hapis cezası aldı. Ortapınar’ın 1 yıl 1 ay 3 günlük cezasına hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verildi.
 • Ayşe Resimci CHP aracına zarar verdiği için 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı. Ancak bu cezası ertelendi. Resimci Kılıçdaroğlu’nın sığındığı evden çıkmasını engellediği için hürriyetten yoksun kılma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı.
 • Büşra Kırık’a CHP aracına zarar verdiği için 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı ancak onun da cezası ertelendi. Kırık’a Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkmasına engellediği için hürriyetten yoksun kılma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi.
 • Cahit Köse, Kılıçdaroğlu’na yönelik hakareti nedeniyle 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası aldı ancak bu cezasına hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verildi. Köse, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkmasını engellediği için hürriyetten yoksun kılma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı. Köse CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’e yönelik saldırısı nedeniyle basit yaralama suçundan da 7 ay 15 gün hapis cezası alırken onun bu suçu hakkında da hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verildi.
 • Cihan Karahisar, hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı.
 • Elif Gölyeri CHP aracına zarar verdiği için 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı ancak bu cezası ertelendi. Gölyeri’ye hürriyetten yoksun bırakma suçundan ise 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi. Gölyeri, Cahit Yetişir’e yönelik saldırısı nedeniyle de kasten yaralama suçundan 5 ay 18 gün hapis cezası aldı ancak bu suçuna hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verildi.
 • Ergün Horat CHP aracına zarar verdiği için 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı fakat bu cezası ertelendi. Horat Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkmasını engellediği için hürriyetten yoksun kılma suçundan 5 yıl hapis cezası aldı. Horat hakaret suçundan da 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası aldı ancak bu suçuna ilişkin hükmün açıklanmasının ertelenmesinde karar kılındı.
 • Engin Ücel, Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırısı nedeniyle basit yaralama suçundan 5 ay 18 gün hapis cezası aldı ancak onun bu cezasına da hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verildi.
 • Eray Kuş, CHP aracına yönelik saldırısı nedeniyle 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı fakat bu cezasının hükmünün açıklanması ertelendi. Kuş, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun kılma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı. Kuş ayrıca Kılıçdaroğlu’na yönelik hakareti nedeniyle de 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası aldı fakat o cezasının da hükmün açıklanması geri bırakıldı.
 • Fahrettin Abacı basit yaralama 5 ay 18 gün hapis cezası aldı ancak bu cezasının hükmün açıklanması ertelendi. Abacı, Kılıçdaroğlu'nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun kılma suçundan 5 yıl hapis cezası aldı.
 • Gurbet Sarıyer’in CHP aracına zarar verdiği için 1 yıl 3 ay hapis cezasına ve Kılıçdaroğlu’na yönelik hakareti nedeniyle verilen 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezalarına hükmün açıklanması geri bırakılması kararı verildi. Sarıyer, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkmasını engellediği için 3 yıl 4 ay ve kitleyi tahrik ettiği için suç işlemeye tahrik suçunda 2, 5 yıl ve toplamda 5 yıl 10 ay hapis cezası aldı.
 • Güngör Aşık, CHP aracına zarar verdiği için 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı fakat cezası ertelendi. Aşık, Kılıçdaroğlu’na yönelik hakareti nedeniyle de 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası alırken bu cezasına ilişkin hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verildi. Aşık, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun kılma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı.
 • Halis Daştan, mala zarar verme suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı ve bu cezası ertelendi. Daştan, kamu görevlisine görevi yaptırmamak için diren me 10 ay hapis cezası alırken bu suçunun de hükmünün açıklanması geriye bırakıldı. Daştan’a Kılıçdaroğlu’nın sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçunda 5 yıl 5 ay hapis cezası verildi.
 • İrfan Topal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakareti nedeniyle 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası aldı ancak bu cezasının hükmünün açıklanması geriye bırakıldı.
 • Koray Demirel, Kılıçdaroğlu’na yönelik basit yaralama suçundan 7 ay 15 gün hapis cezası aldı ancak cezasının hükmünün açıklanması ertelendi. Demirel, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 5 yıl hapis cezası aldı.
 • Mehmet Küçük, CHP aracına saldırısı nedeniyle mala zarar verme suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı, bu cezasının hükmünün açıklanması geriye bırakıldı. Küçük’e Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun kılma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi.
 • Metin Arslan’a Kılıçdaroğlu’na yönelik hakareti nedeniyle 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası verilirken bu hükmün açıklanması geri bırakıldı. Arslan, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksul bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı.
 • Mustafa Amir’e Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksul bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi.
 • Mustafa Baş, CHP aracına saldırdığı için mala zarar verme suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı fakat bu cezasının hükmün açıklanması geriye bırakıldı. Baş, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı.
 • Mutlu Bedava’ya Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışın engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi.
 •  Niyazi Altuntaş’a Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırısı nedeniyle basit yaralama suçundan 7 ay 15 gün hapis cezası verildi, bu cezasının hükmünün açıklanması geriye bırakıldı. Altuntaş, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan da 5 yıl hapis cezası aldı.
 • Oğuz Şimşek, Kılıçdaroğlu’na yönelik basit yaralama suçundan 5 ay 18 gün hapis cezası aldı ancak bu cezasının hükmünün açıklanması geriye bırakıldı.
 • Salih Ateşyürekli’nin KIlıçdaroğlu’na yönelik hakareti nedeniyle 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına hükmün açıklanmasının geriye bırakılması kararı verildi. Ateşyürekli, Kılıçdaroğlu’nın sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı.
 • Salih Azder, CHP aracına saldırısı nedeniyle mala zarar verme suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası alırken bu cezası ertelendi. Azter’e Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi.
 • Salih Çataltepe, Kılıçdaroğlu’na yönelik hakareti nedeniyle 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası aldı fakat bu cezasına hükmün açıklanmasının geriye bırakılması kararı verildi. Çataltepe, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı.  
 • Sami Şekerci Kılıçdaroğlu’na yönelik hakareti nedeniyle 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası alırken bu cezasının hükmünün açıklanması ertelendi. Şekerci’ye Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi.
 • Vahit Delibaş, Kılıçdaroğlu’na yönelik hakareti nedeniyle 1 yıl 3 ay 15 gün, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 5 yıl, Kılıçdaroğlu’na yönelik basit yaralama suçunu işlediği için 7 ay 15 gün ve toplamda 6 yıl 10 ay hapis cezası aldı.
 • Yakup Karakoç, Kılıçdaroğlu’na yönelik hakareti nedeniyle aldığı 1 yıl 5 ay 15 gün ve kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme suçundan aldığı 1 yıl 3 ay hapis cezalarının hükmünün açıklanması geriye bırakıldı. Karakoç, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı.  
 • 1996 doğumlu olan Yakup Karakoç ise Kılıçdaroğlu’na yönelik basit yaralama suçundan 8 ay 15 gün hapis cezası aldı fakat bu cezasının hükmünün açıklanması geriye bırakıldı. Karakoç’a Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 5 yıl hapis cezası verildi.
 • Yunus Cansız’ın CHP aracına saldırdığı için mala zarar verme suçundan verilen 1 yıl 3 aylık hapis cezasının hükmünün açıklanması geriye bırakıldı. Cansız, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı.
 • Yunus Karakoç, Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırısı nedeniyle 5 ay 18 gün hapis cezası aldı fakat bu cezasının hükmünün açıklanması geriye bırakıldı.
 • Yusuf Bedava da Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırısı nedeniyle basit yaralama suçundan yaralama 10 ay hapis cezası alırken bu suçunun hükmünün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verildi.
 • Suça sürüklenen çocuk B. S.’ye hürriyetten yoksun kılma suçundan 2 yıl 2 ay 10 gün hapis cezası verildi, hükmünün açıklanması geriye bırakıldı.
 • Suça sürüklenen çocuk İ. Y.’ye Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi. İ.Y.’ye ayrıca CHP aracına saldırısı nedeniyle mala zarar verme suçundan 10 ay, basit yaralama suçundan 5 ay, hakaret suçundan 11 ay 20 gün hapis cezaları verilirken bu cezaların hükmünün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verildi.
 • Suça sürüklenen çocuk K. Y. Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkmasına engel oluğu için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 2 yıl 2 ay 10 gün ve mala zarar verme suçundan 10 ay hapis cezaları ertelendi.
 • Suça sürüklenen çocuk M. Y., Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun kılma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı; Kılıçdaroğlu’na yönelik basit yaralama suçundan ise 3 ay 21 gün hapis cezası aldı ancak bu cezasının hükmünün açıklanmasının ertelenmesine karar verildi.
 • Suç sürüklenen çocuk N.K., hürriyetten yoksun kılma suçundan 2 yıl 2 ay 10 gün ve mala zarar vermeden 10 ay hapis cezaları aldı ve bu cezaları ertelendi.
 • Suça sürüklenen çocuklar Y.G., Y. O, S.K, T.K., T.R. Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun kılma suçundan 2 yıl 2 ay 10’ar gün hapis cezası aldılar ancak cezaları ertelendi. T. K. ile Y.O’nun  ayrıca mala zarar verme nedeniyle aldığı 10 ay hapis cezası, Y.G ile T.R.’nin’nin Kılıçdaroğlu’na hakareti nedeniyle aldığı 11 ay 20 günlük hapis cezası da ertelendi.
 • Abdullah Gündoğdu Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı, Kılıçdaroğlu’na hakareti nedeniyle verilen 1 yıl 5 ay 15 günlük hapis cezasının da hükmünün açıklanması geriye bırakıldı.
 • Celil ekşi, Kılıdaroğlu’na yönelik basit yaralama suçundan 5 ay 18 gün, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’e yönelik basit yaralama suçundan 7 ay 15 gün ve CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’ya yönelik basit yaralama suçundan 7 ay 15 gün ve toplamda 1 yıl 8 ay 18 gün hapis cezası aldı fakat cezasını hükmünün açıklanması geriye bırakıldı.
 • Cevdet Sarıtaş, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 5 yıl 5 ay hapis cezası aldı. Sarıtaş, CHP aracına saldırdığı için mala zarar verme suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı fakat hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.
 • Erhan Kökmen’in Kılıçdaroğlu’na yönelik basit yaralama suçundan aldığı 7 ay 15 gün hapis cezasını hükmünü açıklanması geriye bırakıldı.
 • Gazi Yalaman hürriyetten yoksun bırakma suçundan 5 yıl hapis cezası aldı. Yalaman’na Kılıçdaroğlu’na hakareti nedeniyle verilen 1 yıl 5 ay 15 gün ve Kılıçdaroğlu’na saldırısı nedeniyle basit yaralama suçundan verilen 7 ay 15 günlük hapis cezaları ertelendi.
 • Gülbeyaz Onbaşı, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’e yönelik basit yaralama suçundan 7 ay 15 gün hapis cezası aldı ancak bu cezasının hükmünün açıklanması geriye bırakıldı.
 • Halil İbrahim Topçuk, hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası, hakaret suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası ve toplamda 4 yıl 9 ay 15 gün hapis cezası aldı.
 • Hasan Durut, hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı. Durut hakaret suçundan 1 yıl 5 ay 15 ve mala zarar verme suçundan hapis cezası aldı ve cezaları erteledi.
 • Hasan Hüseyin Destan, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’e yönelik saldırısı nedeniyle basit yaralama suçundan 7 ay 15 gün hapis cezası aldı ve cezasının hükmünün açıklanması geri bırakıldı.
 • Hüseyin Aydın ve Hüseyin Kesti’nin hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası alırken, hakaret suçundan 1 yıl 5 ay 15 günlük hapis cezasının hükmünün açıklanması geriye bırakıldı.
 • Hüseyin Üzüm hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası alırken, mala zarar verme suçundan aldığı 1 yıl 3 aylık cezasının hükmünün açıklanması ertelendi.
 • Mehmet Akif Arslan hakaret suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası aldı ve cezasının hükmünün açıklanması geri bırakıldı.
 • Mustafa Ayaz, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’e yönelik basit yaralama suçundan 7 ay 15 gün hapis cezası aldı ancak cezasının hükmünü açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.
 • Mustafa Gülebakan’a suç işlemeye tahrik suçundan 2 yıl 6 ay ve hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay olmak üzere toplamda 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi. Gülebakan’ın mala zarar verme suçundan aldığı 1 yıl 3 ay hapis cezası is ertelendi.
 • Nuh Resimci hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası alırken, hakaret suçundan aldığı 1 yıl 5 ay 15 günlük hapis cezasının hükmünün açıklanması geri bırakıldı.
 • Osman Kılıç, suç işlemeye tahrik suçundan 2 yıl 6 ay ve hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay olmak üzere toplamda 5 yıl 10 ay hapis cezası aldı.
 • Ömer Faruk Sarıgün ve Yasin Çakırgöz’e verilen basit yaralama suçundan 7 ay 15 günlük cezaların hükmünün açıklanması geriye bırakıldı.
 • Ramazan Değirmenci’ye de Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evden çıkışını engellediği için hürriyetten yoksun bırakma suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi. 

Yorumlar (0)
banner83
31
parçalı az bulutlu
banner84
banner82
Namaz Vakti 26 Haziran 2022
İmsak 03:52
Güneş 05:42
Öğle 13:19
İkindi 17:14
Akşam 20:46
Yatsı 22:28
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31