Gazeteci, yazar ve televizyon programcısı Metin Uca'nın ardından, modacı Barbaros Şansal da bugün İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alındı. KKTC'den döndüğü belirtilen Şansal hakkında, pasaport kontrolü sırasında, 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni, devletin yargı organlarını, askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılamak’ suçundan arama kararı bulunduğu anlaşıldı. Gözaltına alınan Şansal, ifadesine başvurulduktan sonra serbest bırakıldı.

KESK Eş Genel Başkanı Bozgeyik: Neoliberal politikalarla birlikte kamuda da güvencesiz istihdam yaygınlaştı KESK Eş Genel Başkanı Bozgeyik: Neoliberal politikalarla birlikte kamuda da güvencesiz istihdam yaygınlaştı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden konuya ilişkin şu açıklama yapıldı:

"02.02.2023 tarihi 12:50 sıralarında Kıbrıs’tan hava yolu ile İstanbul Havalimanı'na gelen Barbaros Şansal isimli şahsa yönelik yapılan kontrollerde, İstanbul 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nce 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, devletin yargı organlarını, askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılamak' suçundan aranma kaydı olduğu tespit edilmiştir. Konu ile ilgili gerekli adli işlemler başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur." (ANKA)