Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir apartmandan çıktıkları sırada, motosikletli kişinin silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda Sinan Ateş başına isabet eden kurşunla ağır yaralanırken, Selman Bozkurt da omzundan yara aldı. Ateş’in yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Ateş, saldırıdan kısa bir süre önce, sosyal medyada; “Şafağın hiç sökmeyeceğini düşündüğünüz anlarda aklınıza 40 çerisiyle Çin sarayını basan Kürşat, idealleri uğruna dağlara çıkan Enver, işgal donanmasına bakıp ‘Geldikleri gibi giderler’ diyen Mustafa Kemal, 30 kişi kalsak da mücadelemiz sürecek diyen Fırat gelsin” paylaşımını yapmıştı.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, sosyal medya paylaşımında; "Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş kardeşim, Hain ve kahpece bir pusuyla şehit edilmiştir. Katillerin Allah belasını versin. Ruhu şad, Mekanı Cennet olsun inşallah" açıklamasını yaptı.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ise "Hain bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları Eski Başkanı Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" paylaşımını yaptı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN SİNAN ATEŞ İÇİN TAZİYE MESAJI

Minibüs, asker eğlencesine daldı: Ölü ve yaralılar var Minibüs, asker eğlencesine daldı: Ölü ve yaralılar var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Ankara’da uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş için sosyal medya hesabında bir taziye mesajı yayınladı.

Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle:

“Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet; ailesine, dostlarına başsağlığı diliyorum. Devlet, bu cinayeti tümüyle aydınlatmalıdır. Sokakları karıştırmak isteyenlerin oyunlarına düşülmemelidir.”