İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün yaptığı açıklamada, "İstanbul’a ihanet eden kim varsa en tepeden en alta kadar deşifre ederiz. Tiyatro oynamaya kalkmasınlar" ifadelerini kullanmıştı.

FIRAT TANIŞ'TAN TEPKİ

İmamoğlu'nun bu açıklamasından sonra Oyuncu Fırat Tanış, sosyal medya hesabından, "Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif eden bir yerel yöneticinin bağlı olduğu siyasi iradeden, kültür sanat politikası üretmesini bekliyoruz. Daha çok bekleriz. Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün." paylaşımı geldi.

"KIRDIĞIM TÜM SANATÇI DOSTLARIMDAN ÖZÜR DİLERİM"

İmamoğlu, Tanış'ın bu paylaşımından sonra ise "Tiyatro sanatçısı Fırat Tanış eleştirisinde haklı. Bugünkü açıklamamda İstanbul’daki hizmetleri engellemeye çalışanların yanlışlarını vurgularken 'tiyatro yapıyorlar' dememem gerekirdi. Bu ifadem nedeniyle kırdığım tüm sanatçı dostlarımdan özür dilerim." açıklamasında bulundu.

ÖZÜR AÇIKLAMASININ ARDINDAN TEŞEKKÜR ETTİ

İmamoğlu'nun özür açıklamasının ardından Fırat Tanış, "Sayın @ekrem_imamoglu gün içinde bir düzenbazlığı anlatırken “tiyatro” sözcüğünü kullanmıştı. Eleştirmiştim. Haklı bulduğunu, özür dilediğini yazmış. Zarafeti için kendisine teşekkür ederim." mesjaını paylaştı.

İMAMOĞLU NE DEMİŞTİ?

Bugün Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattında incelemelerde bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, incelemeler sırasında Cumhurbaşkanlığı 2022 yatırım programına alınmayan projesi ve finansmanı hazır olan Sefaköy-Beylikdüzü metro hattı  ile ilgili şunları söylemişti:

* İstanbul’da yaklaşık dört kişiden birinden bahsediyoruz. Bu sürecin işletilmemesi, onay verilmemesi, yatırım planına alınmaması İstanbul halkına ihanettir, kötülüktür.

* Ben buradan en üst tonda çağrımı ve uyarımı yapıyorum. İstanbul halkına ihanet eden yöneticileri tek tek deşifre ederiz.

* Bana borç, bütçe safsatalarını açmasınlar. 2020'de mecliste oy birliği ile onaylandı. Tiyatro mu yaptılar, onu da merak ediyorum.