Son zamanlarda diziler reyting rekorları kırıyor. Televizyona zaten söylenecek söz yok. Teknoloji ilerledikçe kendini yeniliyor, Hemen hemen her ay farklı bir model, farklı ekran değişik özelliklerle geliştiriliyor. Her gelişim, değişim rüzgarında kendini yenilemesi, keşke biraz daha beklemiş olsaydık gibi söylemlerde bulunmamıza sebep oluyor. Beklemiş olsak dahi bir sonraki özelliklere yine sahip olamamanın üzüntüsünü yaşamıyor muyuz' 


Aklımızda hiç bitmeyen keşkelerle değişim rüzgarını teknoloji özellikleriyle kapsama alanın içine almaya çalışırız. Almamız mümkün mü' Zamanı yakalayamadığımız gibi, teknolojiye de ayak uydurmamız imkansız. Saat 19:00 oldu mu haberler başlar. Birisi bana haberler mi dedi. Demez olaydı. Yalan yanlış haberler, taraf tutmalar artık inanın ki vatandaş olarak hangi kanalı dinleyeceğimizi bilemiyorum. 


Arkasından diziler, Filmler ve kendimize yakın bulduğumuz özel programlarla seyre devam ederiz. Bir de kritik eder, bazen de eleştiri yağmuruna tutarız. Ortalığı kasıp kavuran tarafımızla ok yaydan çıkar gibi diziyi göğe yükseltiriz. Bazen diyorum ki televizyonculuk eskiden kalmış olduğundan dolayı, eski programlarda eskiden kaldı.

Günümüzdeki televizyonculuk köreldi de.
 Eskiden toplumun çekirdek yapısı olan aile kavramına önem verilirdi. Bu dönemde ne aile kalıyor, ne de aile kavramı..Aslında ülke olarak yeni bir evreden geçtiğimiz inancındayım. Eskiye nazaran rahat bir toplum jenerasyonu yeni dönemin üstün imkanlarıyla yaşadığımız için normal karşılamak m? Bence normal gibi gelmiyor.


 Ufak bir hatada rtük devreye girerdi. Hemen kanal ceza alır, birkaç gün kapatılırdı. İşin içine televizyon kültürü girince sınırı olmayan bir revaca ramak kalır. Toplum olarak artık değişik programları izlemenin derin duygularını yaşıyoruz. Evlilik programlarından, ilginç yarışma programlarına kadar değişik konu anlayışı varsa televizyonculuğa yama yapmışlar.
 Bizlerde geçiyoruz televizyonun karşısına o kanaldan, başka bir kanala atlamanın heyecanını yaşıyoruz. Acaba öteki kanalda ne oldu gibisinden enteresan sıçramalar yapıyoruz. Kendimizi mutlu ederken, gereksiz yere zamanı harcamanın israfını yaşarız. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamayız da.