Buca Cezaevi alanı için flaş karar... Buca Cezaevi alanı için flaş karar...

EGEPOSTASI- 6’lı Masa’yı oluşturan siyasi partilerin genel başkanları dün, Ankara'da Congresium Kongre ve Sergi Merkezi'nde Ortak Politikalar Mutabakat Metni Tanıtım Toplantısı'na katılarak 9 ana ve 75 alt başlıkta 2 bin 300’den fazla vaadin yer aldığı Ortak Mutabakat Metni’ni yayınladı. DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, 6’lı Masa’nın geçtiğimiz günlerde yayınlanan ‘Ortak Mutabakat Metni’ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

DEVA Partisi’nin sahada çok çalıştığını ve seçimler için emek verdiğini söyleyen İl Başkanı Seda Ösen, ‘‘DEVA Partisi, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik darboğaz ve anti demokratik uygulamalara dur demek için kurulmuş bir siyasi partidir. Bu zorlu şartlar altında bizi, DEVA Partisine yakınlaştıran en önemli motivasyon; vatandaşlarımızın uzlaşmaya açık, demokratik, sorun çözücü bir siyasi partiye olan ihtiyacı ve çalışan, üreten, adil, liyakatli bir yönetime duyulan özlemdi. Bu temel motivasyonla 2 yılı aşkın süredir sıkı çalışmalar yürüttük. Ülke çapında tüm teşkilatlarımızla birlikte haftanın her günü, sahada yürüttüğümüz faaliyetlerde, vatandaşlarımızın sorunlarını dinledik ve 22 eylem planında çözüm önerilerimizi yayınladık’’ ifadelerini kullandı.

6’lı Masa’nın Ortak Mutabakat Metni’ne yönelik ise şu değenlendirmelerde bulundu:

"Bugün ise Altılı Masanın ortaklarından biri olarak “Yarının Türkiyesi”ni birlikte inşa etmenin heyecanı içindeyiz. Dün kamuoyuyla paylaştığımız ekonomiden eğitime, hukuktan sağlığa 9 ana ve 75 alt başlıkta 2 bin 300’den fazla vaadin yer aldığı Ortak Mutabakat Metniyle birlikte seçim dönemine girmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Kamuoyunda ve sokakta, Ortak Mutabakat Metnine çok pozitif algı oluştuğunu görmekteyiz. Bunun yanı sıra kanaat önderlerinden, sivil toplum örgütlerine kadar pek çok kesimden destek mesajları alıyoruz. Üretilen politikaların, ilerici ve demokratik olduğu konusunda aldığımız yorumlar, çok doğru bir yerde olduğumuzu gösteriyor. DEVA Partisi, elini taşın altına koyarak “Yarının Türkiyesi”nde karar alıcı bir siyasi aktör olarak yerini almıştır. Gerek DEVA Partisi gerekse Altılı Masanın ortağı olarak sunduğumuz kapsamlı ve detaylı somut vaatlerimizin karşılığını, sandıkta göreceğimize inancımız tamdır."