İletişim Başkanlığı şubat ayında 188,8 milyon TL harcadı İletişim Başkanlığı şubat ayında 188,8 milyon TL harcadı

EGEPOSTASI- Geçtiğimiz 3 Mart günü Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecinde kriz çıkmıştı. İYİ Partili lideri Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkarak zehir zemberek açıklamalarla masadan kalkmıştı. Bunun üzerine 'Altılı Masa dağıldı' yorumları yapılırken, bugün Millet İttifakı cephesinde görüşme trafiği yaşandı. Akşener ilk olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş ile İYİ Parti Genel Merkezi'nde görüştükten sonra başka bir adreste Kılıçdaroğlu ile görüştü. Akşener masaya geri dönmek için İmamoğlu ve Yavaş'ın Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı şartını ortaya koydu ve masaya geri döndü.

Akşener, 6'lı Masa'nın Saadet Partisi Genel Merkezi'ndeki bir araya geldiği toplantıya katıldı.

Yaklaşık 5 saat süren toplantının ardından Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu açıklandı.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanması ve Meral Akşener'in masaya geri dönmesinin ardından Cumhur İttifakı'ndan peş peşe tepkiler geldi.

ÖZALAN: MİLLET NOTUNUZU VERDİ

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan'dan hem Akşener'e hem de Saadet Partisi'ne tepki geldi.

Özalan, "Meral Akşener, tükürdüğünü yaladı. Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı oldu ve hayattaki tek zaferini Meral Akşener'e karşı kazandı. 3 günde çapsızlığınızı, karakterinizi, kaos ve kriz ittifakı olduğunuzu herkes gördü. Millet, notunuzu verdi. Ağzınızın payını da verecek!" dedi.

"KİRLİ PAZARLIKLAR NETİCESİNDE..."

Özalan, Akşener'e tepkisini şu sözlerle sürdürdü:  "Meral Akşener, "Milletimizin iradesiyle tarih yazacağız…" dedi. Millet, "Kemal Kılıçdaroğlu aday olmasın." diyordu. Kirli pazarlıklar neticesinde tükürdüğünüzü yalayıp aday yaptınız.Ne milletin iradesine saygınız var, ne de kendi iradeniz var.  @meral_aksener "

"BU REZİLLİK 100 YIL YETER!"

Özalan daha sonra "Mübarek Berat gecesinde ve bu acılı günlerimizde merhum Necmettin Erbakan Hocamızın kurmuş olduğu Saadet Partisi'nin binasının önünde coşkuyla CHP'nin adayı açıklandı. Bu rezillik, Saadet Partisi'ne 100 yıl yeter!" ifadelerini kullandı.

ŞAHİN: "ÜLKÜCÜ ESKİLERİ ELİN CHP'Sİ BÖYLE YALATIR"

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, "Yuvasındayken her karara çemkiren Ülkücü eskileri elin CHP si böyle YALATIR işte”taş yerinde ağırdır”boşuna söylenmiş Atasözü değilmiş.”Mutlumusunuz” "