EGEPOSTASI- Geçtiğimiz haftalarda CHP İzmir 2. Bölge Örgütlenmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sedrettin Coşkuner’in akrabalarının CHP’li belediyelerde çalıştığı iddiaları bugün gerçekleştirilen CHP İzmir İl Yönetim Kurulu toplantısında gündeme geldi.

Geçtiğimiz hafta Coşkuner'in aralarında kızı ve oğlunun da bulunduğu 25 kişiyi CHP'li belediyelerde işe aldırdığı iddiaları gündeme gelmiş ve bir liste dolaşıma sokulmuştu.

Soyer yeni yönetime 'hayırlı olsun'a gidiyor Soyer yeni yönetime 'hayırlı olsun'a gidiyor

Listenin Karşıyaka Belediyesi eski Meclis Üyesi ve CHP’den Karşıyaka Belediye Başkan Aday Adayı olan Serdar Yavaşoğlu tarafından sosyal medya ve WhatsApp gruplarında dolaşıma sokulduğu iddia edilirken, Yavaşoğlu’nun cep telefonundan paylaştığı görüntüler elden ele dolaşmıştı.

'YAVAŞOĞLU' HAKKINDA DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLATILDI 

Yavaşoğlu hakkında hazırlanan disiplin dosyası İl Başkanlığına teslim edildi. Yönetim toplantısında gündeme gelen 'Yavaşoğlu' dosyası için iki kişilik komisyon kuruldu.  

Edinilen bilgiye göre; il yönetimi, konunun araştırılması için kurulan komisyon, iddialara ilişkin Yavaşoğlu’nu ifadeye çağıracak ve disiplin süreci başlatılacak.