EGEPOSTASI- Halk Konut Projresi kapsamında yeniden inşa edilecek Dilber Apartmanı’nın temel atma törenine ÇİBEL işçilerinin protestosu damga vurmuştu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla düzenlenen temel atma töreninde işçilerin CHP Liderine ulaşmaya çalışmaları sonrası yaşanan arbede İzmir gündemine oturmuştu. 

GÜMRÜKÇÜ VE ÖZCAN’DAN CHP LİDERİNE ZİYARET 

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ve CHP Çiğli İlçe Başkanı Hasan Mert Özcan, yaşanan arbede sonrası CHP Genel Merkez’e Kılıçdaroğlu’nu ziyarete gittiler. 

Yapılan görüşmenin ardından, CHP Çiğli İlçe Başkanı Özcan, protestoda bulunan parti üyeleri hakkında disiplin sürecinin başlatıldığını duyurdu. 

CHP'li Bayır'dan 'Şehir Hastanesi' çıkışı: Akılları sıra şov yapıp... CHP'li Bayır'dan 'Şehir Hastanesi' çıkışı: Akılları sıra şov yapıp...

Özcan’ın açıklaması şu şekilde; 

‘’Bayraklı’da 15 Ocak Pazar günü, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Halk Konut projesi kapsamında İzmir depreminde yıkılan Dilber Apartmanı’nın temel atma töreninde yaşananlar nedeniyle üzüntülerimizi belirtiyoruz. 

BU SAYGISIZLIĞI KABUL ETMİYORUZ 

Genel Başkanımıza yapılan bu saygısızlığı asla kabul etmiyoruz. Dün Ankara’da Genel Başkanımızla yaptığımız görüşmede üzüntülerimizi dile getirdim ve yürüteceğimiz süreç ile ilgili bilgi verdim.

DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLADI 

Çiğli İlçe Örgütü olarak o gün alanda bulunan ve olaylara karışan parti üyeleri ile ilgili disiplin sürecini başlattık. İncelemelerimiz ve disiplin süreci ile ilgili detaylı açıklama daha sonra yapılacaktır. 
Bu vesileyle bir kez daha Bayraklılı depremzedelere de üzüntülerimizi iletiyoruz, her daim yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.’’