EGEPOSTASI- CHP İzmir 2. Bölge Örgütlenmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sedrettin Coşkuner’in akrabalarının CHP’li belediyelerde çalıştığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

CHP Menemen ‘seçim güvenliği’ için toplandı: Her oy bize emanet CHP Menemen ‘seçim güvenliği’ için toplandı: Her oy bize emanet

İsmi bir süredir kulislerde CHP Karşıyaka ilçe başkanlığı için de geçen Coşkuner'in aralarında kızı ve oğlunun da bulunduğu 25 kişiyi CHP'li belediyelerde işe aldırdığı iddiaları bugün bazı basın yayın organlarında yer aldı.  

COŞKUNER: YARGI ÖNÜNDE HESAPLAŞACAĞIZ

Coşkuner’in akrabaları olduğu iddia edilen kişilerin isimleri ve çalıştıkları belediyelerin yer aldığı liste elden ele dolaşırken, Coşkuner hakkında çıkan haberlerin ardından “Kalleş parazitlerle yargı önünde hesaplaşacağız” açıklamasında bulunmuştu.

YAVAŞOĞLU'NUN CEP TELEFONUNDAN PAYLAŞTIĞI GÖRÜNTÜLER ELDEN ELE...

Öte yandan listenin Karşıyaka Belediyesi eski Meclis Üyesi ve CHP’den Karşıyaka Belediye Başkan Aday Adayı olan Serdar Yavaşoğlu tarafından sosyal medya ve WhatsApp gruplarında dolaşıma sokulduğu iddia edilirken, Yavaşoğlu’nun cep telefonundan paylaştığı görüntüler elden ele dolaşmaya başladı.

Herkesin konuştuğu listeyle ilgili CHP İzmir İl Başkanlığı'nın nasıl bir yol izleyeceği ise merak ediliyor.

İddialar üzerine CHP kulislerinde disiplin sürecinin başlayacağı da konuşuluyor.

Ayrıca Sedrettin Coşkuner yaptığı açıklamada iddiaların doğru olmadığını ifade ederken, kızının Karşıyaka Belediyesi’nde çalıştığını ancak oğlunun Çiğli Belediyesi’nde çalışmadığını inşaat mühendisliği okuduğunu dile getirdi.

Coşkuner, listedeki kişilerin bir çoğuyla ilişkisi bulunmadığını da ekledi.