İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) katkılarıyla yapılan Kastamonu Daday Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nin açılışı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Seyit Torun'un katılımıyla yapıldı. Torun, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Millet İttifakı’nın çok değerli il başkanları, ilçe başkanları, hanımefendiler, beyefendiler sevgili Dadaylılar ben de böyle güzel bir tesisin açılışında bulunmaktan son derece mutlu olduğumu ifade ediyor hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum. Sayın Genel Başkan’ım Kemal Kılıçdaroğlu’nun da selamlarını iletiyorum. Ne mutlu bize ki, Sayın İmamoğlu Türkiye’nin birçok yerinde bize bu mutluluğu yaşatıyor. Bugün ülkemizin birçok yerinde aynı Dadaylı hemşerilerimizin kavuştuğu hizmetler gibi birçok hizmetleri de sunuyor. O sadece 16 milyon İstanbulluya değil aynı zamanda ihtiyacı olan, talep eden birçok belediyemize de katkıda bulunuyor. İyi ki varsın sevgili başkanım iyi ki yol arkadaşıyız. Sağ olun var olun.

Bugün ceberut bir iktidarla karşı karşıyayız. Bizi ayrıştırmaya çalışan, ötekileştiren bir iktidarla karşı karşıyayız. Hiç merak etmeyin şunun şurasında üç dört ay kaldı. İnşallah üç dört ay sonra o sizlerin tertemiz oylarıyla bunlara güle güle diyeceğiz ve halkın iktidarını hep beraber kuracağız. Bu ülkenin kaynakları bu ülkenin sorunlarını çözmeye yeter ama maalesef bu iktidar inanılmaz bir ayrımcılık içerisinde, ötekileştirme içerisinde, organize bir kötülük içerisinde, bugün belediyelerimiz her türlü baskıya rağmen, her türlü engellemelere rağmen hizmet veriyor. Onların maalesef belediye binalarından müfettişler çıkmıyor. Artık kadrolu eleman haline geldiler ama bulamadıkça, Sayın İmamoğlu gibi eski defterleri karıştıra karıştıra bir şeyler bulmaya çalışıyorlar ama bulamayacaklar, bulamazlar. Bizim belediye başkanlarımız tertemiz ve ülkesine ve insanına hizmet etmek için çabalıyorlar. Biliyorum o İçişleri Bakanı, o bakanlıkta sadece bizim belediyelerimiz için bir birim kurdu. Bir müfettişin bulamadığını bir başka müfettişi gönderiyor. Eğer bulamazsa cezalandırıyor. Yapmaya çalıştığı sadece ve sadece hazımsızlık. Hani hatırlıyor musunuz, İstanbul seçimlerini AK Parti kaybedince o gece hüngür hüngür ağlamıştı, onu o yapılacak ilk seçimde de hüngür hüngür ağlatacağız.

İnce’den Erdoğan’a Devletin: itibarını yerle bir ettin İnce’den Erdoğan’a Devletin: itibarını yerle bir ettin

“CUMHURİYETİMİZİ İKİNCİ YÜZYILINDA DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRACAĞIZ”

İnanıyorum ki bir yüzyılı devirdik Cumhuriyetimizin inşallah ikinci yüzyılında Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız ve halkın iktidarını Millet İttifakı ile birlikte kuracağız. Refahı, barışı, özgürlüğü hep beraber getireceğiz. Şimdi Daday’dan hep beraber iktidara seslenelim. Yapılacak ilk seçimde bu karanlık iktidarı göndermeye var mısınız? Ekrem İmamoğlu’na yapılan bu kara propagandaya haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe son vermeye hazır mısınız? Yolumuz açık olsun Dadaylılar inşallah güzel günlerde buluşacağız. Geliyor gelmekte olan diyorum ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."