EGEPOSTASI- Türkiye 2023 genel seçim atmosferine girerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihi için 14 Mayısı işaret etmesinin ardından kulisler hareketlendi. Milletvekili adayı olmak isteyenler çalışmalarını yürütürken iki dönemdir milletekillliği yapan Atila Sertel, Yeni Asır Gazetesi Haber Müdürü Erhan Gülenç’in bugün yayınlanan köşesinde CHP İzmir’de ‘gidecek kalacak’ milletvekillerinin durumunu değerlendirmesine tepki gösterdi.

Gülenç’in yazısının ilgili yeri şu şekilde;   Yeniden adaylık konusunda en fazla şans verilen isimler Selin Sayek Böke, Murat Bakan, Tuncay Özkan, Ednan Arslan ve Genel Başkan Başdanışmanı da olan Mahir Polat. Özcan Purçu'nun da Roman vekil kontenjanından tekrar aday gösterilme ihtimalinin yüksek olduğu konuşuluyor. Daha önce ön seçim yapılmazsa aday olmayacakları yönünde mesajlar veren Atila Sertel, Kani Beko, Tacettin Bayır'ın bu dönem aday gösterilmeyeceği konuşuluyor. Bedri Serter ve Kamil Okyay Sındır'ın da yeniden aday gösterilmesi ihtimali zor olarak değerlendiriliyor. Buca Belediye Başkan adayının belirlenmesinde yaşanan krizin ardından Parti Meclisi'nden istifa eden Sevda Erdan Kılıç'a da pek şans tanınmıyor.

İzmir Milletvekili Atilla Sertel, ‘’Partimizde kimin milletvekili olacağını, kimin olamayacağını Yeni Asır Gazetesi yazarı belirlemiş. Ne diyelim?’’ ifadekerini kullandı.

AK Parti İzmir'de il başkanı bugün belli oluyor... 3 isim görüşme odasına AK Parti İzmir'de il başkanı bugün belli oluyor... 3 isim görüşme odasına