EGEPOSTASI -  Geçtiğimiz günlerde Ödemiş'te Türk Bayrağı ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün posterinin çöpe atıldığının ortaya çıkması kamuoyunda büyük tepki çekmişti. AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, eski Çiftçi Malları Koruma Evi binasını temizleyen Ödemiş Belediyesi görevlilerinin Türk Bayrağı ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün posterini çöpe attığını öne sürmüştü.

Yaşanan bu olaya CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, TR35'te Kutluhan Nesil'in sunduğu 'Uyandırma Servisi' programında yanıt verdi.

Halis, muhtarlığa ait binada temizlik yapılırken çöplerin dışarı çıkartıldığını ve bayrağın da üzerine serildiğini belirtirken "Bayrağın çöpe atılır gibi değil, serilmesi söz konusu" diye ekledi.

Halis'in konuya ilişkin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"Bizim böyle bir olayı kabullenmemiz desteklememiz söz konusu değildir. Bayrak bizim kutsalımızdır. Biz ona karşı son derece sevgide ve saygıda kesinlikle kusur edemeyiz. 

"Muhtarlığa ait bir binanın temizliği söz konusu. Temizlik yapılırken oradaki çöpler dışarıya çıkmış. Bayrak da üzerine serilmiş. Bayrağın çöpe atılır gibi değil de serilmesi söz konusu. Ben o bayrağı o şekle kim getirdiyse onu lanetliyorum. Kimsenin bayrağı oraya, o vaziyette koyma hakkı söz konusu değildir. Belediye personeli içerisinde ya da başka bir arkadaşımın yapabileceğini kabul etmiyorum. Bayrağın orada durması ve fotoğraflanmasından bile son derece rahatsızız. O bizim kutsalımız." 

"Bu fotoğrafı çekmek bile bana göre sıkıntı. Olayı görmezden gelmek istemiyoruz. Olay araştırılacaktır."