EGEPOSTASI- CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 22 FIFA Dünya Kupası'nda güvenlik tedbirlerine destek vermek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki 2 bin 500 personelin son 20 günlük ücretinin ödenmediğini iddia etmişti. CHP'li Murat Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "5 milyon dolar ortada yok, bu paraya kim çöktü?" diye sormuştu. 

Murat Bakan'ın iddialarına Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanlığı'ndan çok sert açıklama geldi.

Yapılan yazılı açıklama şu şekilde;

CHP'NİN ASPARAGASTAN SORUMLU VEKİLİ...

İYİ Partili Çıray'dan YÖK'e dilekçe: 'Erdoğan'ın diplomasını paylaşın' İYİ Partili Çıray'dan YÖK'e dilekçe: 'Erdoğan'ın diplomasını paylaşın'

“Siyaseti “kara çalmak” olarak algılayan ve neredeyse tüm işi Türk Milletinin gurur kaynağı Polis Teşkilatımıza çamur atmak olan CHP’nin asparagastan sorumlu vekili Murat Bakan yine bir iftiranın öznesi durumunda. Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda polisimizin üstlendiği görevi, üstün başarı ile tamamlamasını hazmedemeyen Bakan, bu defa personelimizin harcırahları üzerinden yeni bir dezenformasyon girişimi için sahnede. Uluslararası toplum tarafından Teşkilatımıza duyulan güven ve inancın sonucu olarak Katar 2022 Dünya Futbol Şampiyonasında görevlendirilen toplam 2.242 personelimizin iaşe-ibate-ulaşım ve harcırah giderlerinin Katar Devleti tarafından karşılanacağı, iki ülke arasında imzalanan anlaşmalarla kayıt altına alınmıştır.

Anlaşmalar gereğince personelimize ödenecek günlük harcırah miktarı, Katar makamları tarafından Türkiye’deki banka hesaplarına Kasım ve Aralık aylarında tam zamanında gönderilmiştir.

Ancak, Şampiyonanın son 22 gününe ait harcırahların banka hesaplarına yatırılması, Dünya Kupasında görev alan Katar kamu görevlilerine, şampiyonanın ardından 3 haftalık idari izin verilmesi nedeniyle mümkün olamamıştır.

Konu ile ilgili Katar makamları ile yapılan görüşmeler sonucunda, 26 Ocak 2023 tarihinde havale işlemlerinin yapıldığı ancak Cuma gününün Katar'da resmi tatil olması nedeni ile harcırahların Türkiye'deki banka hesaplarına geçişinde gecikme yaşandığı bildirilmiştir.

TÜRK POLİSİNİ SEÇİM PROPAGANDASINA MALZEME YAPAMAZSIN 

Durum bu kadar açık ve net ortadayken Dünya Futbol Şampiyonası gibi son derece önemli bir uluslararası organizasyonda görev yapan kahraman personelimizin başarısına gölge düşürmek amacıyla hayal ürünü çıkarımlar yapılması esef vericidir. Türk Polisini, yaklaşan seçim propagandasına malzeme yapmak hakkaniyetle asla bağdaşmaz. Bu ve benzeri algı operasyonlarını asla kabul etmiyoruz.'' 

BU DİL SOYLU VE TROLL ORDUSUNUN

CHP'li Murat Bakan, yapılan yazılı açıklamaya sosyal medya hesabından yanıt vererek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya hedef göstererek, ''Bu dil, Süleyman Soylu ve onun troll ordusunun'' dedi.

Bakan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

''Emniyet Teşkilatı'nı düşürdükleri duruma bakın. Bu dil, Süleyman Soylu ve onun troll ordusunun. Polisin hakkını vermemişsin açıkça da söylemişsin. Seçilmiş milletvekiliyim ben. Susmam! Polis kardeşlerim, dün söyledim bugün hakkınız hesaplarınıza yattı. Hayırlı olsun.''