EGEPOSTASI- CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Ednan Arslan, AK Partili Mahmut Atilla Kaya’nın yerel bir televizyon kanalında söylediği “CHP Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Atatürkçülükten uzaklaştı” sözlerine sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi.

AK Parti İzmir'de temayül yoklaması yapıldı! Bundan sonra nasıl bir yol izlenecek? AK Parti İzmir'de temayül yoklaması yapıldı! Bundan sonra nasıl bir yol izlenecek?

ATATÜRK’ÜN ADINI ANMAYANLARDAN…

Arslan açıklamasında, ‘’Ulusal Bayramlarda Büyük Atatürk’ün adını anmayanlardan, Keşke Yunan galip gelseydi diyen Fesli Deli Kadir’i baş tacı edenlerden, Cumhuriyet için "Reklam Arası" ifadesini kullananlardan Atatürkçülük dersi alacak değiliz. Büyük Önderimiz Atatürk’ün ilkelerinin ışığında, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde iktidara yürüyen partimizin yaptıkları ve yapacakları uykularını kaçırıyor olsa gerek ki böyle mesnetsiz söylemlere başvuruyorlar. Siz önce ağlata ağlata görevden affını istediğiniz belediye başkanlarınıza bakın. Ne kusurları vardı da görev affı istediler onu açıklayın’’ ifadelerini kullandı.  

BETON EKONOMİSİ 

Ülkemizin içinde bulunduğu derin ekomonik krize dikkat çeken Arslan, ‘’İktisat Kongresi; Ülkemizi içine soktuğunuz derin ekonomik krizin hesabını vermeden olmaz. İktisat bir bilim alanıdır. Bilim; bilgi, birikim ve liyakat ile olur. Türk Lirasının değeri artarsa; İşsizlik artar, Sanayi Üretimi durur, diye düşünen ışıltılı Bakanınızla mı İktisat Kongresi düzenleyeceksiniz? 20 yıl içinde Ülkemizi hapsettiğiniz “Beton Ekonomisi” ve dünyanın hiçbir yerinde, Ekonomi Biliminde karşılığı olmayan “faiz sebep enflasyon sonuç” teorisi ile hareket eden sizlerden mantıklı açıklamalar beklemiyoruz’’ dedi.