Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 06.21'de Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4,3 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

Depremin 12,12 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Sosyal medyada, sarsıntının İstanbul, Balıkesir ve Bursa'dan da hissedildiğine ilişkin paylaşımlar yer aldı.

VALİ AKTAŞ: HERHANGİ BİR OLUMSUZ İHBAR ALMADIK

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, yaptığı açıklamada, şu ana kadar herhangi bir olumsuzlukla ilgili ihbar almadıklarını, AFAD ekiplerinin depremin hissedildiği bölgede tarama faaliyetlerine devam ettiğini söyledi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Çanakkale'nin Biga ilçesinde meydana gelen 4.3 büyüklüğünde deprem ile ilgili valilik tarafından yapılan açıklamada, ilk bilgilere göre herhangi bir olumsuzluk olmadığı bildirildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, saat 06.21'de merkez üssü Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Richter ölçeğine göre yerin 12.12 kilometre derinliğinde 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Erdoğan: Birilerinin buralara gelip aramıza nifak tohum ekmesine kesinlikle aldırmayın Erdoğan: Birilerinin buralara gelip aramıza nifak tohum ekmesine kesinlikle aldırmayın

Depremin ardından Çanakkale Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimiz Biga ilçesi merkezli olarak meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki depremde alınan ilk bilgilere göre herhangi bir olumsuz durum oluşmamıştır" ifadelerine yer verildi.