Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’un göreve gelmeden verdiği ilk sözlerden olan Çamdibi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda inşaat çalışmaları tamamlandı. Havuzun bölgede yaşayan çocukların ilk sıradaki isteği olduğunu hatırlatan Başkan İduğ, “Pandemi nedeniyle yapımına bir yıl erteleme ile başladığımız havuzumuzu tamamladık. Verdiğimiz sözü tutmanın gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. İçerisine bir de fitness salonu yaptığımız tesis artık kullanıma hazır. Hem havuz, hem fitness salonu için kayıtlarımız Pazartesi günü başlıyor. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi havuzumuza, kadın-erkek yetişkinlerimizi ise fitness salonumuzu kullanmaya davet ediyorum. Bornovamıza hayırlı olsun ” diye konuştu.  

Kayıtlar yerinde alınacak

9-17 yaş arası çocuklar ve gençlerin yararlanabileceği Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda kayıtlar 1 Ağustos Pazartesi günü tesis içindeki ofisten alınacak. Haftada 2 gün birer saatten ayda toplam 8 saat verilecek yüzme kurslarının ücreti 140 TL olacak. Kursa katılacak çocukların velileri ile birlikte ilgili kayıt formunu doldurmalarını ve kimlik fotokopilerini getirmeleri gerekiyor. Fitness Salonu’na ise yetişkin kadın ve erkekler kayıt yaptırabilecek. 100 TL olan kayıt ücreti ev kadınlarına özel olarak saat 18.00’e kadar yararlanmalı şartıyla aylık 50 TL olacak.  

4.100 metrekarelik alanda

Çamdibi Gaziosmanpaşa Mahallesi 5499/1 Sokak’ta bodrum, zemin ve birinci kat olmak üzere toplam 3 kat olarak inşa edilen Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nun temel çalışmaları başladı. Havuz, 2.300 metre kapalı, 1.800 metre açık alan olmak üzere toplam 4.100 metre karelik alanda bölge halkının kullanımına sunulacak. 850 metrekare alana sahip bodrum katında teknik servis mekanları ve mekanik odalar bulunuyor. 1.150 metrekare alana sahip zemin katında danışma, fuaye, idari ofisler, yarı olimpik havuz, soyunma odaları, antrenör odası, ilkyardım odası, kadın, erkek ve engelli tuvaletleri, 520 metrekarelik birinci katta ise fitness salonu, kafeterya, izleyici terası, 100 kişilik seyirci alanı ve yine tuvaletler yer alıyor.