AK Parti'de mülakat heyecanı... İzmirli aday adaylarıyla Çelik görüşecek AK Parti'de mülakat heyecanı... İzmirli aday adaylarıyla Çelik görüşecek

EGEPOSTASI- 14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine günler kala liste hazırlıkları devam ediyor.

Siyasi partilerde aday adaylığı hareketliliği devam ederken İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 4 isim adaylık için yola çıktı. 

AĞCA YOLA ÇIKTI

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne İYİ Parti kontenjanından önerilen isimlerden İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş.(İZTEK) Genel Müdürü Nihal Ağca görevinden ayrılarak Adana’da İYİ Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Nihal Ağca açıklamasında, ‘’ İYİ Partimizin Adana Milletvekili olmak üzere bugün resmi başvurumu yaptım. Bundan sonrası için Adanalı hemşehrilerimin vicdanlarına emanetim. Genel Başkanım Meral Akşener'in izinde yürüdüğüm bu yolda Allah milletimize mahcup etmesin’’ dedi.

BİR İSTİFA DA YÜCEL'DEN 

İYİ Parti kontenjanlarından İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne önerilen İZDOĞA A.Ş. Gene Müdürü Ersagun Yücel de görevinden istifa ederek İYİ Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

ESHOT'TAN İSTİFA 

ESHOT’ta Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak ve ESHOT Teftiş Kurulu Başkanı Turgay Bozoğlu'nun milletvekilliği aday adaylığı için görevlerinden istifa ettiği öğrenildi. Atak, Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) aday olacak.