Buca Belediyesi gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilçenin çehresini değiştirmeye devam ediyor. Buca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla elden geçirilen parklar hem çocuklar hem yetişkinler için kentin nefes aldıran durakları haline geldi. Son bir yılda 253 parkı yenileyen Buca Belediyesi, bu alanlara yeni oyuncaklar monte ederken, oyun gruplarını da yeniledi.  

Daha tasarruflu  olabilmek adına parklardaki sulama ve elektrik sistemlerini günün teknolojisine uygun hale getiren Belediye kent mobilyalarını da değiştirdi. Buca Belediyesi, tüm bu çalışmalarla parkları neredeyse sıfırdan yeniden yapmış oldu.

3 TEMATİK PARK MÜJDESİ

Soyer’den A’dan Z’ye İzmir değerlendirmesi Soyer’den A’dan Z’ye İzmir değerlendirmesi

2023 yılında hayata geçirmeyi planladıkları 3 adet tematik parkın olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Erhan Kılıç, parklardan birini engelli vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik olarak planladıklarını söyledi. 8 bin metrekare alana yapılacak parkın adının Kurtuluş Parkı olacağını bildiren Kılıç diğer parkları ise şu sözleriyle müjdeledi: “Göreve geldiğimiz tarihten itibaren ilçemizin çehresini pozitif yönde değiştiriyoruz. Bu noktada vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın huzurla, keyifle vakit geçirebilecekleri park ve yeşil alan sayımızı artırdık. Kurtuluş Parkımızı Şubat ayı sonunda hizmete açacağız. Diğer parklarımız Yıldız ve Zeytinli olacak. 2023 yılında sırasıyla bu üç tematik parkımızı hizmete açacağız”.