Gözaltına alınan Barbaros Şansal serbest bırakıldı Gözaltına alınan Barbaros Şansal serbest bırakıldı

Beyoğlu, İstiklal Caddesi'nde dün meydana gelen bombalı terör saldırısında yaşamını yitiren Adem Topkara ve Mukaddes Elif Topkara çifti için Ayazağa Merkez Camisi'nde bugün cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, CHP milletvekilleri Akif Hamzaçebi ve Gökan Zeybek, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'nin yanı sıra çok sayıda parti temsilcisi ile kabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da çelenk gönderdiği törenin ardından ikindi namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Daha sonra Adem Topkara ile eşi Mukaddes Elif Topkara'nın Türk bayrağına sarılı tabutları omuzlarda cenaze aracına taşındı. Soylu, Bozdağ ile İmamoğlu da tabutu taşıdı.

Üç yaşında bir kızları ve 7 aylık bir erkek çocukları bulunan Topkara çifti daha sonra, yeni Ayazağa Mezarlığı'nda toprağa verildi.