EGEPOSTASI- CHP Genel Merkezi’nin geçtiğimiz haftalarda milletvekili aday adayı olmak isteyenler için gönderdiği genelge sonrasında CHP İzmir’de ‘istifa’ hareketliliği başlamıştı.

İlk istifa CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Fulya Alçay’dan gelirken bir süredir kulislerde istifa edeceği konuşulan CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Serdar Koç da bugün milletvekili adayı olmak için yola çıktı ve ilçe başkanlığından istifa etti.

Koç, ilçe yönetim kuruluna yaptığı istifa açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Hak, Hukuk, Adalet, Emek ve geçim mücadelesi veren halkın haklarını savunabilmek, halk ile halkın mücadelesini verebilmek için, her kurumun siyasallaştığı devletin geleneklerinin bitirildiği devletin çıkarlarının kişiselleştirildiği düzene karşı çıkmak için, güçlünün haklı değil haklının güçlü olduğu düzen için, adil dağılımın ve insanca yaşam haklarının sağlanması için, Genel merkezimizin 21/11/2022 tarihli 2022/895 sayılı Milletvekili Aday Adaylığı konulu genelgeye istinaden, üç yıldır sürdürdüğüm Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka ilçe başkanlığı görevimden istifa ediyorum.

Yaklaşık üç yıldır birlikte özveriyle, karşılık beklemeden gönüllü ve uyumlu çalışan yönetici arkadaşlarıma, Karşıyaka hakları için mücadele eden il yöneticilerime, her gününü ve gecesini Karşıyaka’nın daha yaşanır bir ilçe haline getirmek için, daha temiz bir Karşıyaka mücadelesi veren partimizin ve Karşıyaka’nın değerli Belediye Başkanımız Dr. Cemil Tugay’a, meclis üyelerime, bütün partililerime ve Karşıyaka örgütüne teşekkür ederim.

Karşıyaka’da doğup büyüyen ve yaşayan bir vatandaş olarak, partimin siyasi çizgisinden ve kurallarından hiçbir zaman ayrılmadım. 

CHP İzmir'den '14 Mayıs' hazırlığı! İki bölgede seçim üssü kuruluyor CHP İzmir'den '14 Mayıs' hazırlığı! İki bölgede seçim üssü kuruluyor

23 yıldır partimin örgüt kademesi içinde görevler aldım, aynı zamanda sanayici kimliğim ile odalarda ve ulusal platformlarda görev yaptım ve halen yapmaktayım. Devlet işçisi bir babanın çocuğu olarak her kesimin duygularını çok iyi anlayan kardeşinizim.
Türkiye’de her alanda sıkışmış halkımızın onurlu bir yaşam mücadelesi için yolumu çizdim. Hak, Hukuk, Adalet, Emek ve geçim mücadelesi verenler için mücadele verdim vermeye devam edeceğim. 

İnandığım yolda korkmadan birlikte yürüyeceğimize, oluşturulan korku dünyasını birlikte yok edeceğimize gönülden inanıyorum. 

Kuruluşun ve Kurtuluşun Partisi Cumhuriyet Halk Partisi, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in teminatı olmaya devam edecektir. Önümüzdeki dönemde kamu kaynaklarının talan edilmeden, israf edilmeden yönetileceği bir dönem için birlikte yılmadan mücadelemize devam edeceğiz. 

Genel merkezimizin aday adaylığı takvimini başlattığı tarihte sizlerle birlikte aday adaylığımı açıklayacağım."