Bayraklı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından sürdürülen ve kamusal alanlarda salgın riskini önlemek, olası hastalıkların önüne geçmek için başlatılan çalışma kapsamında ilaçlama ekibi oluşturuldu. Özel donanımlı ekip, ilçe genelinde bulunan eğitim ve ibadethane alanlarında dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmalarına başladı. Bu kapsamda tüm eğitim yuvalarının, cami, cemevi ve kiliselerin, apartman ve site çevreleri ile dere kenarlarının baştan sona steril hale getirileceği belirtildi. Çalışmaların aralıksız süreceği ifade edildi.

“HALK SAĞLIĞINI KORUYORUZ”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Son dönemde yeniden artış gösteren salgın hastalık riskini, özellikle kamusal alanlarda en aza indirmek için çaba sarf ediyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın yoğun olarak kullandıkları alanlardaki sterilizasyon çalışmalarımızı hızlandırdık. Kamusal alanlarda halk sağlığını korumak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

KESK Eş Genel Başkanı Bozgeyik: Neoliberal politikalarla birlikte kamuda da güvencesiz istihdam yaygınlaştı KESK Eş Genel Başkanı Bozgeyik: Neoliberal politikalarla birlikte kamuda da güvencesiz istihdam yaygınlaştı