EGEPOSTASI – Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, ilçedeki altyapı ve yollarla ilgili sorunlara dikkat çekmek üzere sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu.

Başkan Sengel paylaşımında “Altyapı eksiklikleri, yollar ve yine yollar… 3 yıllık görev sürem boyunca, görevimiz olsun olmasın yol yaptık.  Anlaşılan üzerimize vazife olmayanları da yapmaya devam edeceğiz.  Ne diyelim Allah güç kuvvet versin bu zorlu ekonomik şartlarda hepimize…” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR’E GÖNDERME Mİ VAR?

Sengel’in “Anaşılan üzerimize vazife olmayanları da yapmaya devam edeceğiz” ifadeleri İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve aksayan hizmetlere gönderme yaptığı şeklinde yorumlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne en fazla şikayet konusu olan altyapı ve asfaltlanmayan yollarla ilgili zaman zaman muhalefet tepki gösteriyor.

İZBETON'DAN YANIT

İZBETON'dan Başkan Sengel'in iddialarına yapılan asfalt ve parkemele çalışmalarına ilişkin rakamsal verilerle yanıt geldi. Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Her ilçemizde olduğu gibi Selçuk'ta da ilçe belediyemizle birlikte çalışıyoruz. 3 yılda; 46 bin ton asfalt, 83 bin m² parke, 236 bin m² sathi kaplama yaptık. Ayrıca ilçe belediyemize çalışmaları için 20 bin m²'lik parke hibe ettik. İzmirlilerin refahı için iş başındayız” denildi.

SENGEL'DEN GERİ ADIM; CANIM İZBETON!

İZBETON'un açıklaması sonrasında Başkan Sengel'den geri adım geldi. Sengel, İZBETON'un açıklamasını alıntılayarak yaptığı paylaşımda bu kez GDZ elektrik'e sitem etti.

Sengel paylaşımında şu ifadeleri kullandı; "Canım İZBETON, emekleriniz için çok teşekkür ederiz. Keşke GDZ gibi kurumlar da sizin gibi işlerini yapsalar da Bayram öncesi mahallelerimiz, sokaklarımız rezil olmasa. Lafımız, sözümüz ektedir. Sağlığınıza duacıyız. "