EGEPOSTASI- Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, depremzedeler için ayrılan rezerv alanda bazı arazilerin satışa çıkartıldığını iddia etmişti. Başkan Sandal'a AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır yanıt verirken, rezerv alanı sınırları içinde bu tür satışların söz konusu olmadığını, iddianın gerçeği yansıtmadığını dile getirmişti. 

Sandal, sosyal medyadan yatığı paylaşımlarla AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır'ın açıklamasına belgeli yanıt verdi.

Sandal'ın paylaşımları şöyle;

"TOKİ tarafından depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla ayrılan rezerv alanda, bazı arazilerin ihale ile satışa çıkartıldığını, bu vesile ile depremzedelerin hakkının yendiğini savunmuştuk.

Ortaya koyduğumuz iddiaya devlet kurumlarından resmi bir açıklama beklerken, AK Parti İzmir Milletvekili@necipnasir’dan bir yanıt geldi. Sayın vekil, rezerv alanı sınırları içinde bu tür satışların söz konusu olmadığını, iddiamızın gerçeği yansıtmadığını söylemiş.

CHP İzmir aday adaylarını tanıttı CHP İzmir aday adaylarını tanıttı

Bugüne kadar halkın yararına olmayan hiçbir işin içinde olmadık ve manipülatif bilgilerle Bayraklılıları hiç yanıltmadık. Bu kez de öyle yapıyoruz!

Paylaştığım harita Bayraklı Rezerv Alanı’na ait. Gerçekleştirilen iki ihale sonrasında; (1) numaralı alan Ticaret Alanı olarak, (2) numaralı alan ise Bakım ve Akaryakıt İstasyonu olarak satışa çıkartılmış. Yani depremzedenin hakkı, resmi olarak başkalarına ihale edilmiş.

Peki satışa sunulan bu ticari alanların ederi, alın teriyle evini almak isteyen depremzedelerin ödeyeceği fiyatlardan düşürülecek mi?"