EGEPOSTASI- Türkiye 9 saat arayla iki büyük depremler sarsıldı. Kahramanmaraş'ta saat 04.17'de 7,7; saat 13.24'te 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem nedeniyle binlerce bina yıkıldı, binlercesi de ağır hasar aldı.

Bir yandan arama kurtarma çalışmaları devam ederken, bir yandan da bölgede büyük bir barınma ihtiyacı ortaya çıktı.

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Çeşme'de 500 odanın depremzedeler için hazırlandığını duyurdu..

Oran, "Buradan açıklıyorum; Çeşmemiz 500 oda (1000 kişi) depremzedeyi ağırlamak üzere hazırlığını tamamladı. Yarından itibaren başvuruları kabul edeceğiz! (e-devletten ikametgah sorgulayacağız) Teşekkürler Çeştob! Çeşmeli otelcilerimiz!" dedi.

Suriye'de ABD üssüne İHA saldırısı! Suriye'de ABD üssüne İHA saldırısı!

"ÖNCÜLÜK YAPMAK İSTEDİK"

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir de bir açıklama yaparak, "Belediye Başkanımız Ekrem Oran ile birlikte bin depremzedeyi ağırlamak üzere karar verdik. Acılarımızın zirveye ulaştığı böyle günlerde en büyük ihtiyacın ısınma, yeme, içme ve barınma olduğunu görüyoruz. Çeşme olarak bir nebze de olsa deprem acısını yaşayanlara yuva olmak istedik. Bu konuda ihtiyaç istenmediği halde Çeşme olarak öncülük yapmak istedik. Mağdur olan depremzedelerimizi Çeşme'deki otellerimizde ağırlama kararı aldık. Kapalı olan otellerimizle de görüştük. İhtiyaç olması halinde onlar da otellerini açacaklar" dedi.