Meclisin açılışında çok az gündem maddesini ele aldıklarını ifade eden İduğ, “Alkol ruhsatı, trafo alanı gibi konuları yıl sonuna kadar gündeme getirmeyeceğim. Bu kadar seçilmiş insanın bu kadar basit konuları konuşması doğru değil” dedi. 

AK Parti Grup Başkanvekili Fatih Taştan da, Başkan İduğ’a konuşmasından dolayı teşekkür ederek, “Konuşmanızın son kısmı ile ilgili teşekkür ederim. Gündem sayısı çok olsa da bu vizyondan uzak bir gündem oluyordu.  Bir trafo alanının bir metre ileride olması konusu Bornova’nın vizyonuna uygun değil. İcracı olan sizsiniz. Sizden bu konuda adım bekliyoruz” diye konuştu. 

“HERKES İŞİNİ YAPACAK”

Bunun üzerine Başkan İduğ da, belediye başkanının kentle ilgili politika üretmesi gerektiğinin altını çizerek, “Belediye Başkanı politika üretir. Bornova Belediye Meclisi tüm borç bakiyelerini kapatan bir belediyedir. 2022’ye borçsuz gireceğiz. Projeler bittikçe daha keyifli olacak. Bürokratlarımızla ilgili müdahale edeceğim. Herkes işini yapacak. Yapmayanla da el sıkışırız. Hiç kimse kusura bakmasın. Gereğini yerine getireceğime söz veriyorum” sözlerine yer verdi. 

TARİHİ HAMAMIN DURUMU

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti Meclis Üyesi Akın Dalgıç da, Pınarbaşı Tarihi Hamamı’nın durumunu gündeme getirdi. Dalgıç, tarihi mekanla ilgili hiçbir önlemin alınmadığını ve hamamın kapısında bir kilit bile olmadığını ifade etti. Tarihi eserin fotoğraflarını da paylaşan Akın, “Bu eserle ilgili en kısa zamanda önlem alınmasını bekliyoruz” dedi. 

HURDA ALANLARI TEHLİKE SAÇIYOR

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ da, gerekli incelemeleri yerinde yapacaklarını söyledi. 

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Cesim Çelik de, ilçede yaşam alanları içinde yer alan hurda depolarının tehlike saçtığını belirtti. Çelik, konut alanlarıyla hurda depolarının birbirine yakın olmasının doğru olmadığının altını çizerek, “Okulun dibinde hurda depoları var. Hangimiz çocuğunun hurda deposuna yakın bir yerde okula gitmesini ister. Siz ister misiniz, sayın başkan?” sorusunu yöneltti. 
Çelik, Altındağ’dan Çamkule’ye çıkan bozuk yolun aylardır köstebek yuvası gibi durduğunu söyledi ve bu bölgenin bundan çok zarar gördüğünü kaydetti.