Karşıyaka'dan mübadelenin 100. yılında barış ve dostluk çağrısı Karşıyaka'dan mübadelenin 100. yılında barış ve dostluk çağrısı

EGEPOSTASI- Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, eğitime ara vermiyor. İlk olarak Medya ve Siyaset bölümü ardından Kentsel Dönüşüm üzerine yüksek lisansını tamamlayan Başkan Gümrükçü, şimdi de 2007’de siyaset nedeniyle ara verdiği daha sonra yakın zamanda çıkan af ile tekrar hak kazandığı İşletme Yüksek Lisans Bölümü final sınavlarına girdi.

Başkan Gümrükçü’nün sınava girmeden önce ders çalıştığı ve notlarını gözden geçirdiği o anları fotoğraflayan Basın Danışmanı Deniz Tunç, sosyal medayadan paylaştı.

Fotoğrafı başkandan habersiz ilerde anı olsun diye çektiğini belirten Deniz Tunç, ancak insanların kitap bile okumadığı bu dönemde herkesin bu durumu bilmesi gerektiğini vurguladı.

Basın Danışmanı Tunç'un paylaşımı şöyle;

"BAŞKAN ÜNİVERSİTEDE..

Daha güçlü siyaset için eğitime ara vermeden devam ediyor bizim Başkan. Bu fotoğrafı bugün İstanbul Maltepe Üniversitesi’nde çektim. Bunca koşturmaca ve yoğunluk arasında takdir edilecek bir şey yapıyor çünkü. Başkan olarak seçildiği günden bugüne yani 4 yılda 3. Yüksek Lisans bölümünü de bitirmek üzere. İlk olarak Medya ve siyaset bölümü sonra da Kentsel Dönüşüm üzerine yüksek lisansını tamamladı.Şimdi de 2007’de siyaset nedeniyle ara verdiği daha sonra yakın zamanda çıkan af ile tekrar hak kazandığı İşletme Yüksek Lisans Bölümü final sınavları için notları son dakika gözden geçirme anlarına tanıklık etmek de benim için garip bir duygu. Fotoğrafı başkandan habersiz ilerde anı olsun diye çekmiştim sonra kendi kendime dedim ki paylaş herkes bilsin. İnsanların kitap bile okumadığı bu dönemde hele de bu kadar yoğunluk içinde 3 yüksek lisans programı bitirmek. öyle kolay da değil hele öyle anılar da kalması gereken bir şey hiç değil.(Bu arada kendisi 9 Eylül İnşaat Mühendisliği mezunudur.)"