Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'e beraat Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'e beraat

Hulusi Akar, bugün TBMM’de, AK Parti Grup Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Akar, F-16 uçaklarının tedarikine ilişkin, "Geldiğimiz noktada, konunun olumlu bir şekilde ilerlediğini takip ediyoruz. Gerekli bilgileri alıyoruz. ABD Savunma Bakanı ile yakın iş birliğimiz devam ediyor. Heyetler arası ve ikili görüşmelerde kendilerine, bir an önce olumlu ve somut bir şekilde sonuçları beklediğimizi ifade ettik. Bu istikamette ilerliyoruz. Birtakım tahditler vardı, onları da kaldırdılar. Zaten bizim tahditli bir şekilde alışverişi kabul etmemiz mümkün değil" diye konuştu.

İngiltere ziyaretine ilişkin de bilgi veren Akar, "Olumlu, yapıcı ikili ve heyetler arası görüşmeler yaptık. Savunma sanayii, askeri eğitim iş birliği ve diğer birçok alanda iş birliği yapma konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Oradan da olumlu sonuçlar bekliyoruz" dedi.

Akar, İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson'un ziyareti ile ilgili ise "Planlama var, süreci takip ediyoruz, gelişmelere göre bu belirlenecek" açıklamasını yaptı. Akar'ın ayrıca, "İsveç ve Finlandiya’nın memorandumdaki taahhütlerini bir an önce yerine getirmelerini bekliyoruz" dediği bildirildi.