Millet İttifakı'nda seçim hazırlıkları sürüyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı olarak Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun da gösterilmesi gündemdeki tartışmaları hareketlendirirken, iki belediye başkanı 14 Mayıs çağrısı yaptı.

Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu ve Akşener'e tepki! Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu ve Akşener'e tepki!

MANSUR YAVAŞ: GELİN, HEP BİRLİKTE DEMOKRASİMİZE VE HÜR İRADEMİZE SAHİP ÇIKALIM

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için açtığı ‘Mansur Yavaş 2023’ isimli sosyal medya hesabında, bugün seçim güvenliğine yönelik bir paylaşımda bulundu. Cumhurbaşkanı seçimini Millet İttifakı'nın kazanması halinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak olan Yavaş’ın paylaşımı şöyle:

“14 Mayıs günü Türkiye’de yeni bir başlangıç yaşayacağımıza yürekten inanıyorum. Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılını daha adil ve daha demokratik bir Türkiye’de kutlayacağız. İşte bunun için önce seçim güvenliğini sağlamamız gerekiyor. 14 Mayıs’ta hem oylarımızı hem de geleceğimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Sizleri ister desteklediğiniz partinin sandık görevlisi olarak isterseniz de Türkiye Gönüllülerine katılarak ülkemiz geleceğine sahip çıkmaya davet ediyorum. Gelin, hep birlikte demokrasimize ve hür irademize sahip çıkalım. Umutla beklediğimiz değişimin bir parçası olalım.”

EKREM İMAMOĞLU: SEÇİM GÜNÜ SANDIKLARIMIZIN BAŞINDA OLACAK, TÜM OYLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ Kİ ELEKTRİKLERİN KESİLMESİNE, TRAFOLARA KEDİLERİN GİRMESİNE MÜSAADE ETMEYELİM

Ekrem İmamoğlu, bugün sosyal medya hesabında yayınladığı videoda, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçiminde sandık güvenliğini sağlamak için vatandaşlara çağrıda bulundu. Seçimi Millet İttifakı’nın kazanması halinde cumhurbaşkanı yardımcısı olacak olan İmamoğlu, şunları söyledi:

“SEÇİM GÜNÜ SANDIKLARIMIZIN BAŞINDA OLACAK, TÜM OYLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Değerli vatandaşlarım; 14 Mayıs’ta yeni ve umut dolu bir dönem başlıyor. Milleti yoksulluğa ve çaresizliğe mahkum eden bu bozuk düzenden hep birlikte kurtulacağız. Hem cumhurbaşkanlığı hem milletvekilliği seçimlerinde büyük başarı kazanacağımızdan en küçük bir şüphem yok ama bunun için sandık güvenliğini sağlama almamız gerekiyor. Zira seçim kazanmanın yolu, sadece vatandaştan oy almaktan değil, aynı zamanda oyları koruyabilmekten de geçiyor. Seçim günü sandıklarımızın başında olacak, tüm oylarımıza sahip çıkacağız ki elektriklerin kesilmesine, trafolara kedilerin girmesine müsaade etmeyelim. Bu seçimde sandığa sahip çıkmak demek, ülkemize sahip çıkmak demek. Gelin, hep birlikte bir tarih yazalım. İster desteklediğiniz partinin sandık görevlisi olun isterseniz Millet İttifakı’nın platformu olan Türkiye Gönüllüleri’ne katılarak sandıklarda sorumluluk üstlenin. Bu seçimi milletçe kazanacağız. Birlikte çalışacak ve birlikte başaracağız. Her şey çok güzel olacak.”