EGEPOSTASI- CHP İzmir İl Yönetim Kurulu, yeni il başkanı Şenol Aslanoğlu idaresinde ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Bugün Atatürk büstüne çelenk sunumunda önce gerçekleştirilen toplantının ana gündem maddelerinin ise Genel Merkez talimatları ve mevcut il yönetiminin akıbeti olduğu ifade edildi. 

GENEL MERKEZ’DEN TOKİ TALİMATI

AK Parti İzmir’de SKM zirvesi... Yıldırım ve Dağ’dan teşkilata mesaj! AK Parti İzmir’de SKM zirvesi... Yıldırım ve Dağ’dan teşkilata mesaj!

Edinilen bilgilere göre; göreve atanmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’le birlikte Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden İl Başkanı Aslanoğlu, genel merkez tarafından verilen talimatı il yönetimiyle paylaştı.

Talimat doğrultusunda ilçelerde TOKİ mağduriyeti yaşayanların tespit edilmesi, yaşanan sorunların araştırılması ve Genel Merkez’e sunulmak üzere dosyalanıp raporlanmasının istendiği belirtildi. 

YÖNETİMİN AKIBETİ DE KONUŞULDU

Toplantıda ayrıca, yeni il başkanının atanmasıyla birlikte gözlerin çevrildiği il yönetiminin akıbeti konusunun da masaya yatırıldığı öğrenildi. 

Başkan Aslanoğlu’nun toplantıda, il yönetimine ‘Ben Ankara’da Oğuz Kaan Bey ile görüştüm. Yönetime yedeklerle birlikte takviye ve güçlendirme yapılacak” dediği öne sürüldü.

Öte yandan; parti kulislerinde ise yönetimin 3’te 1’inin tasfiye edilip kalan boşluğun yedekler ve yeni isimlerle doldurulacağı öğrenilirken tasfiye edilecek isimlerin ise belediyelerde personel olarak çalışan yönetim üyeleri olduğu iddia edildi.

KILIÇDAROĞLU PROGRAMI DA MASADA

Toplantıda ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Ocak Pazar günü gerçekleştireceği İzmir ziyaretinde programın da masaya yatırıldığı ifade edildi.