TENZİLE AŞÇI/EGEPOSTASI-  İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter olarak transfer olmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesinde yeni genel sekreteri kim olacağı merak konusu olmuştu.

Gökçe’nin transferinin ardından boş kalan koltuk için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bir süre genel sekreter yardımcılarının dönüşümlü olarak genel sekreterlik yapmasına karar verirken Genel Sekreter Yardımcısı Barış Karcı’yı vekaleten genel sekreter olarak görevlendirmişti. 

Öte yandan; Soyer’in genel sekreter görevi için kararını verdiği ve tercihini vekaleten genel sekreterlik görevini yürüten Barış Karcı’dan yana kullandığı ifade edildi. 

YAZI GÖNDERİLDİ

Soyer’in, Karcı’nın resmen göreve başlaması için İçişleri Bakanlığına dün ilgili yazıyı gönderdiği belirtildi.

ANKARA’DAN TRANSFER İDDİALARA GÜNDEME GELMİŞTİ

Öte yandan; Büyükşehir’in yeni genel sekreteri için geçtiğimiz aylarda Ankara’dan transfer iddiaları gündeme gelmişti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Mutlu Gürler’in genel sekreterlik görevine getirileceği ileri sürülmüştü.

Sömestir tatili Buca’da çok eğlenceli Sömestir tatili Buca’da çok eğlenceli

Kulislerde Gürler’in teklifi kabul ettiği ve göreve başlamak için yeni yılı beklediği konuşulurken İzBB’de Gürler opsiyonun bir süre önce masadan kalktığı belirtildi.