TENZİLE AŞÇI/EGEPOSTASI- Haziran 2023’te yapılması planlanan genel seçimler öncesi, CHP Genel Merkezi, il, ilçe ve belde başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin milletvekili aday adayı olmak için istifa etmelerine ilişkin genelge göndermesinin ardından İzmir’den ilk istifa geldi.

Bir dönem İl Sekreterliği görevini de yürüten CHP İzmir İl Başkanlığı Kültür Sanat ve Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Fulya Alçay, bugün düzenlenen basın açıklamasıyla milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu ve istifa dilekçesini CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’e teslim etti.

YERİNE YEDEK LİSTEDEN İLK İSİM GELECEK

CHP’li Bakan 99 depremini hatırlattı: Böyle olmamalıydı CHP’li Bakan 99 depremini hatırlattı: Böyle olmamalıydı

Alçay’ın istifasının ardından il yönetimine, yedek listede ilk sırada yer alan Adnan Alabay'ın girmesi kesinleşti. 

İstifanın ardından Egepostası’na konuşan Alabay, iktidar yolunda mücadele mesajı verirken Alçay’a başarılar diledi.

Alabay, şunları söyledi; “Görev bana henüz tebliğ edilmedi ancak arkadaşımız bugün istifa ettiği için kısa sürede tebliğ edilecektir. Ben daha önce de iki dönem il başkanlığında yönetimde görev yaptım. Bunun üzerine 3. dönem de nasip oldu. Partimizin iktidarı için çalışacağız. İlimizde en güzel şekilde halka ve örgütümüze ulaşmak için çaba sarf edeceğim. İktidara giden yolda hizmet etmek bizim için bir onurdur. Ayrıca bugün milletvekili aday adaylığı için istifa eden Fulya Alçay arkadaşımıza da başarılar diliyorum. Yolu açık olsun. CHP’nin iktidarı için ülkemizin bu zor durumunda görev almak bizim için bir onurdur.”