Altılı Masa’nın İYİ Parti Genel Merkezi’nde saat 12.00’de başlayan toplantısı, yaklaşık 10 saat sürdü.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğindeki toplantıya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal katıldı.

AKŞENER: HİÇ KİMSE MERAK ETMESİN...

Toplantının ardından Akşener, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Bugün 6 siyasi partinin genel başkanları olarak; zengin, güçlü ve mutlu Türkiye için hedeflerimizi ve gündemi değerlendirdik. Tüm genel başkanlara teşekkür ediyorum. Hiç kimse merak etmesin; 13. Cumhurbaşkanı, Millet İttifakı'nın adayı olacak!"

KILIÇDAROĞLU: CUMHURİYET TECRÜBESİNİ DEMOKRASİ İLE...

Toplantının ardından Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi inşa ederek Türkiye Cumhuriyeti’nin köklü devlet ve Cumhuriyet tecrübesini demokrasi ile taçlandırma hedefiyle bir araya geldiğimiz toplantıya ev sahipliği yapan başta Sayın Meral Akşener olmak üzere, tüm genel başkanlara teşekkür ediyorum.”

DAVUTOĞLU: BU KÖHNEMİŞ OTOKRATİK İKTİDARI GÖNDERİP...

Toplantının ardından Davutoğlu, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Gecenin en karanlık anı, şafak sökmeden az önceki andır. Bu köhnemiş otokratik iktidarı gönderip, demokratik iktidarı birlikte inşa edeceğiz. Bugünkü ev sahibimiz Sayın Meral Akşener başta olmak üzere 'ben değil, biz' anlayışıyla hareket eden tüm genel başkanlara teşekkür ediyorum."

KARAMOLLAOĞLU: ‘YETER! SÖZ MİLLETİNDİR

Toplantının ardından Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Yeter! Söz Milletindir.' Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantımıza ev sahipliği yapan Sn. Meral Akşener başta olmak üzere, değerli genel başkanların her birine teşekkür ediyorum."

UYSAL: ORTAYA KOYDUĞUMUZ İRADE GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE  VARLIĞINI SÜRDÜRÜYOR

Toplantının ardından Uysal, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye'yi adalet ve demokrasi ile buluşturarak refah üreten ve kalkınan, yaşanabilir bir ülke haline getirmek, herkesin hukukundan emin olduğu bir Türkiye'ye ulaşmak hedefi ile ortaya koyduğumuz irade güçlü bir şekilde varlığını sürdürüyor. Bu bilinç ve kararlılıkla Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı'nın 'Yeter! Söz Milletindir' diyen Millet İttifakı’nın adayı olacağına inanıyoruz. Bugün bu inancı paylaştığımız toplantıya ev sahipliği yapan İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'e ve tüm liderlere teşekkür ediyorum."

Soyer'den Kılıçdaroğlu yorumu: Akıl, vicdan, cesaret Soyer'den Kılıçdaroğlu yorumu: Akıl, vicdan, cesaret

Millet İttifakı’nı oluşturan altı siyasi partinin genel başkanının 13 Şubat 2022 tarihinde başlattığı görüşmelerin ilk tur çalışmaları Saadet Partisi ev sahipliğinde 21 Ağustos 2022 tarihinde tamamlanmıştı. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti’nin oluşturduğu Altılı Masa’nın ikinci tur görüşmelerinin ilki 2 Ekim’de, CHP Genel Merkezi’nde yapılmıştı. Liderlerin dokuzuncu buluşması, 28 Kasım’da Demokrat Parti Genel Merkezi’nde, onuncu buluşması ise 5 Ocak’ta Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde yapılmıştı.

Bir sonraki toplantı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ev sahipliğinde 13 Şubat 2023 tarihinde yapılacak.