EGEPOSTASI- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün bir dizi ziyaret çin İzmir’e gelmişti. CHP liderinin ilk durağı Halk Konut projesi kapsamında temeli atılacak ilk apartman olan Dilber Apartmanı’nın temel atma töreni oldu. 

Tören bitiminde Kılıçdaroğlu ile görüşmek isteyen işçiler Kılıçdaroğlu'nun aracının önüne kesince korumalar ile işçiler arasında arbede yaşanmıştı.

Alanda yaşanan arbedeye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den ardı ardına tepkiler yükselmişti. 

AK Partili temsilcilere CHP İzmir yeni İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’ndan yanıt gecikmedi. 

'RANTTAN YANA OLAN AKP' 

Aslanoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘’ Bizleri yakından takip eden bazı AKP’liler, platformun çökmemesi ve kimsenin zarar görmemesi için yaşanan bir arbedeyi dillerine dolayarak, bu ziyaretin İzmir’de yarattığı ve onlarında altında ezildikleri etkiyi gölgelemeye çalışmışlar.
Bugün bir kez daha halktan yana olan sosyal belediyecilik ile ranttan yana olan Akp zihniyetinin farkını gördük. Bunu görmeyenler, maden işçilerini tekmeleyen, tweet attı diye çocukları tutuklatan, hak arayan işçileri ve memurları biber gazına boğan zihniyetin sahipleridir.
20 yıllık iktidarları yoksulluk, israf, adaletsizlik, baskı ve şiddet diye özetlenen Akp'nin İzmir’deki temsilcileri boşuna uğraşmasın. Dün olduğu gibi bugün de, onların adaletsizliği ve baskılarına karşı bu ülkenin en büyük güvencesi CHP’dir. Halk kazanacak, Akp kaybedecek!’’ ifadelerine yer verdi. 

Aslanoğlu’nun açıklamaları şu şekilde; 

‘’Teşekkürler İzmir. CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Bayraklı ve Karabağlar’da düzenlenen temel atma törenleri ve Konak’ta Roman Buluşmasına katılarak İzmir ile kucaklaştı. Gösterilen sevgi ve ilgiyle, millet iktidarının ayak sesleri her yerden duyuldu. Depremde hasar gördüğü için evleri yıkılan depremzedeleri aracılara teslim etmeyen İzmir Büyükşehir Belediyemizin Halk Konut projesiyle, Genel Başkanımızın temel atma törenine katıldığı Dilber Apartmanı yeniden inşa edilecek, vatandaşlarımız yerinde dönüşümle evlerine kavuşacak. Halkın lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Arka mahallelere kreşler, okullar yapacaksınız” talimatıyla İzmir Büyükşehir Belediyemiz Karabağlar’da Orhan Kemal İlköğretim Okulunun temelini attı. Genel Başkanımızın katıldığı törende İzmirliler halkın liderini bir kez daha bağrına bastı.

AKP’li yöneticilere gelince… Bizleri yakından takip eden bazı AKP’liler, platformun çökmemesi ve kimsenin zarar görmemesi için yaşanan bir arbedeyi dillerine dolayarak, bu ziyaretin İzmir’de yarattığı ve onlarında altında ezildikleri etkiyi gölgelemeye çalışmışlar. Bugün bir kez daha halktan yana olan sosyal belediyecilik ile ranttan yana olan Akp zihniyetinin farkını gördük. Bunu görmeyenler, maden işçilerini tekmeleyen, tweet attı diye çocukları tutuklatan, hak arayan işçileri ve memurları biber gazına boğan zihniyetin sahipleridir. 20 yıllık iktidarları yoksulluk, israf, adaletsizlik, baskı ve şiddet diye özetlenen Akp'nin İzmir’deki temsilcileri boşuna uğraşmasın. Dün olduğu gibi bugün de, onların adaletsizliği ve baskılarına karşı bu ülkenin en büyük güvencesi CHP’dir. Halk kazanacak, Akp kaybedecek!

AK Partili Kaya müjdeyi verdi; Tarihi köşk İzmir'e kazandırılacak AK Partili Kaya müjdeyi verdi; Tarihi köşk İzmir'e kazandırılacak

Bugün İzmir’de atılan temellerle Roman vatandaşlarımızın özgürce fikirlerini ifade etmesi ve Genel Başkanımıza kültürlerinin en güzel örneklerini sunmalarıyla unutulmaz bir gün yaşandı. İzmir ve Türkiye bu güzellikleri, bu hizmeti hak ediyor. Birlikte daha da iyisini başaracağız.''