EGEPOSTASI- AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in raylı sistemler yatırımı üzerinden Hükümet- Büyükşehir kıyaslamasına tepki gösterdi.

Tunç Soyer, dün sosyal medya hesabından yayınladığı ankette Halkapınar-Otogar metrosu için hükümetin 2023'te ayırdığı 3 bin TL'lik bütçeye tepki göstermişti. Soyer, Büyükşehir'in yaptığı raylı sistem yatırımlarının miktarlarını anketeki şıklara koyarken ( Büyükşehir'in Buca Metrosu için 1.45 Milyar TL, Çiğli Tramvayı için 501 Milyon TL ve Narlıdere Metrosu için 250 Milyon TL ve Ulşatırma ve Altyapı Bakanlığı'nın Halkapınar için 3 Bin TL ayırdığını belirtmişti.)

CHP Karabağlar'da 'baskın' seçime partiliden sert tepki: Bırakın kendileri çalıp kendileri oynasın CHP Karabağlar'da 'baskın' seçime partiliden sert tepki: Bırakın kendileri çalıp kendileri oynasın

AK Parti İzmir Milletvekili Kaya, 13 milyar TL'lik Ankara- İzmir yüksek hızlı tren yatırımı görselini paylaşarak CHP'li Soyer'e tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasını taşıyan 2023 Yatırım Programı'nda, İzmir- Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı projesi için 13 Milyar TL bütçe ayrıldı.

"YALANLARLA ÖRTEMEZSİN"

Kaya, "CHP'li Soyer, raylı sisteme bütçe ayırmadığımızı iddia etmiş. Kokuttuğun şehri, delik deşik yolları, eziyet haline getirdiğin trafiği, her yağmurda oluşan su baskınlarını yalanlarınla örtemezsin! Yine mumun yatsıya kadar yanmadı! İzmir-Ankara hızlı trenine 13 Milyar ayrıldı." dedi.

SOYER'E BİR TEPKİ DE KIRKPINAR'DAN

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Halkapınar-Otogar metrosuna ilişkin yapmış olduğu açıklamanın ardından AK Parti kanadından Soyer'e tepkiler sürüyor. AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Raylı sisteme bütçe ayırmadığımızı iddia eden CHP’li Soyer, beceriksizliğini yalanlarla örtmeye çalışıyor. İzmir’in onlarca sorunu varken, şehirde kokudan durulmazken algı yaratmaya çalışan Soyer’e sormak lazım sen bugüne kadar İzmir için ne yaptın?" dedi.