EGEPOSTASI- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 3 Mart Cuma günü, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkarak masadan kalkmasının ardından Millet İttifakı cephesinde baş döndürücü bir trafik yaşandı. Bugün üst üste yapılan görüşmeler neticesinde kriz tatlıya bağlandı ve Akşener masaya geri döndü.

Öte yandan Akşener masaya geri dönüş şartı olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı formülünü ortaya koydu.

Selahattin Demirtaş'tan İYİ Parti'ye yapılan saldırı hakkında açıklama Selahattin Demirtaş'tan İYİ Parti'ye yapılan saldırı hakkında açıklama

Altılı Masa, Saat Partisi Genel Merkezi'nde Cumnhurbaşkanı adayının resmi olarak açıklanması ve ittifakın yol haritası konusunda toplantı halinde.

"EŞ CUMHURBAŞKANLIĞI" ÖNERİSİ

Altılı Masa'da bu gelişmeler yaşanırken, AK Parti İzmir İl Eski Başkan Yardımcısı Aykut Dikencik sosyal medyadan yaptığı açıklamayla Altılı Masa'ya deprem hatırlatmasında bulunarak tepki gösterdi.

Aykut Dikencik paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

"Altı+1 masaya önerim eş cumhurbaşkanlığı modelini getirmeleri. Tüm sorunlarını çzömüş olurlar... Ne de olsa deprem kimsenin umurunda değil."