EGEPOSTASI- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Habertürk TV'de Fatih Altaylı’nın Teke Tek programına katıldı ve soruları yanıtladı.

"Benim kafamı ütülemeyin"

Programda izleyicilerden gelen sorularını okuyan Altaylı, “Değerli izleyiciler, İzmir’in meselelerini yazıyorsunuz, iyi-kötü, olumlu- olumsuz. Biz burada başka bir şey konuşuyoruz, eğer memnun değilseniz izlemeyebilirsiniz. İktisat Kngresi konuşuyruz. Toplumsal barıştan konuşuyoruz. Bu kavramları unutursanız memeleket elden gider. Ortak geleceğin ne kadar önemli olduğunu kafanızın bir kenarına yazın, yazmıyorsanız da başka kanala geçin. Benim kafamı ütülemeyin” dedi.

"Hakaret etmek kimsenin haddine değildir"

Altaylı’nın bu sözlerine tepki gösteren AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, sosyal medya hesabı üzerinden eleştirilerde bulundu.

Sürekli, Altaylı’ya tepkisini şu sözlerle ifade etti;

"İzmirliler bu toprakları her şartta canı pahasına savunmuş ve hürriyetine sahip çıkmıştır. Belediye ile ilgili yaşadığı sorunları dile getiren İzmirli kardeşlerimize böyle bir uslup kullanmak, hakaret etmek kimsenin haddine değildir.

CHP'li belediye başkanları Ankara'da toplanacak CHP'li belediye başkanları Ankara'da toplanacak

Bir şehrin belediye başkanı da hemşehrilerine hakaret edilirken suspus oturamaz! İzmir demokrasinin şehriyse elbette soracak, sorgulayacaktır. Elbette derdini, tasasını dile getirecektir. İzmirliler'in bu hürriyet anlayışı tarih boyu değişmemiştir, değişmeyecektir."