Selahattin Demirtaş da 'seccade' tartışmasına katıldı, Erdoğan'ı hatırlattı! Selahattin Demirtaş da 'seccade' tartışmasına katıldı, Erdoğan'ı hatırlattı!

EGEPOSTASI-  “Yeniliğe Davet” başlığıyla yapılan ve geleceği inşa etmeye çağıran İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin beşinci günü Millet İttifakı Genel Başkanlar Buluşması’na sahne olacak.

13. Cumhurbaşkanı Adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliğinde bir araya gelecek. Buluşmada İYİ Parti’yi ise Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale temsil edecek.

Yeni yüzyıla yön verecek politika önerilerinin ortaya konduğu kongre kapsamındaki tarihi buluşma saat 17.00’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde olacak.

KILIÇDAROĞLU O PROGRAMA KATILMAYACAK

Bu arada 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun saat 13.30-14.00 gibi havayoluyla İzmir'e geleceği ve programa katılıp akşam saat 20.00 gibi kentten ayrılacağı öğrenildi. 

Daha önce açıklanan programda Kılıçdaroğlu'nun 20 Mart Pazartesi yapılacak belediye başkanları forumuna katılacağı duyurulmuştu. Kılıçdaroğlu'nun yoğun programı dolayısıyla bu programa katılamayacağı ifade edildi.