EYT düzenlenmesinde yaşanan son dakika gelişmeleri gündemi meşgul etmeye devam ediyor. 2 milyon 250 bin kişi tarafından merakla beklenen düzenleme TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Sigorta giriş tarihi 9 Eylül 1999 öncesini kapsayacak düzenlemede ilk maaş ödeme tarihleri araştırılmaya başlandı. Peki, "EYT ilk maaş ne zaman yatacak, ödeme tarihi belli oldu mu?" İşte 2023 EYT ilk maaş ödeme tarihleri...

EYT, TBMM KOMİSYONU'NDA KABUL EDİLDİ!

Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. EYT taslağının TBMM Başkanlığı'na sunulması sırasında konuşan AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu düzenlemenin en geç 8 Şubat'ta Resmi Gazete'de yayınlanarak yasalaşmasını beklediklerini söyledi.

Kiracı ile ev sahibi anlaşmazlıklarında yeni dönem! Kiracı ile ev sahibi anlaşmazlıklarında yeni dönem!

EYT'DE İLK MAAŞ NE ZAMAN YATACAK?

EYT yasasının yürürlüğe girmesi ile emekli olmaya hak kazanan vatandaşlar ilk maaşlarını Mart ayı içerisinde alacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada EYT ilk maaş tarihi ile ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştı:

"EYT'lilerin mart ayının 1'inde ilk maaşlarını alabilecekleri bir düzenleme Meclis'ten çıkacak diye düşünüyorum." dedi. (HABERTÜRK)