Başkan Aksoy’dan 4 adaylı paylaşım!

14 Ocak 2020 Salı   15:13

EGEPOSTASI-  Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) 37. Olağan Kurultay süreci ilçe kongreleriyle devam ediyor.

İlçe kongre sürecinde sona gelinirken, önümüzdeki hafta sonu Menemen, Karşıyaka ve Beydağ kongreleri gerçekleşecek.

Menemen’de CHP İlçe Başkanı Serdar Değirmenci’nin göreve devam etmek istemediği biliniyor. İlçede şimdiye kadar Ömer Güney, Sadık Tanrıverdi, Mehmet Çoban ve Turan Erdoğan adaylığını açıkladı. 

AKSOY'DAN ANLAMLI PAYLAŞIM

Aksoy 19 Ocak Pazar günü yapılacak kongre öncesine anlamlı bir paylaşımda bulundu.

Başkan Aksoy sosyal medyadan 4 adayla birlikte çekildiği fotoğrafı, “CHP Menemen İlçe Başkan Adayı arkadaşlarımla omuz omuzayız. Biz biriz hepimiz CHP’liyiz. Tüm aday arkadaşlarıma kongrede başarılar diliyorum. Kazanan CHP olacak” notuyla paylaştı.

"DÖRDÜYLE DE ÇALIŞIRIM" DEMİŞTİ

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy daha önce TV35'e katılarak, "İlçe kongrelerinde geçmişte yapılan hatayı yapmıyoruz. Demokrasiye yakışmayacak şekilde davranmayacağız. Sosyal demokrat iddialarımız olduğunu söylüyoruz ama ilçe kongrelerinde belediye başkanı kalkıp bu benim adayımdır diyordu. Delegenin ve örgütün iradesi ne olacak? Bu olmaz. 4 arkadaşımız var adaylığını açıklamış. Dördüyle de konuştum. Uzlaşırsanız güzel olur ya da kol kola girin kol kola çıkın kazanan CHP, Menemen, demokrasi olsun dedik. Biz burada bir irade ortaya koymadık, şu arkadaş başkanın adayıdır demedik. Bir arkadaşa destek verdiğimizde diğer aday arkadaşları rencide etmiş oluruz. Dört aday da birbirinden değerli. Ben dördüyle de çalışırım" demişti.Sayfa Adresi: http://www.egepostasi.com/haber/baskan-aksoy-dan-4-adayli-paylasim/229478