Kılıçdaroğlu'na İzmir'den Başdanışman

7 Kasım 2019 Perşembe   15:10

Yusuf TOMRUK/EGEPOSTASI - Aynı zamanda İzmir Milletvekili olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; İsmet Orhan’ı, CHP'nin Kültür, Sanat ve Turizm alanlarında faaliyetleri yürütmesi için Başdanışmanı olarak atadı.

31 Mart yerel seçimlerinde Urla Belediye Meclisi’ne birinci sıra kontenjan adayı olarak seçilen İsmet Orhan, şu an Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Komisyonu Başkanı olarak görev yapıyor. Gazeteci ve yazar olarak tanınan İsmet Orhan aynı zamanda eski profesyonel futbolcu ve televizyon yorumculuğu da yaptı.

İSMET ORHAN KİMDİR?

1962 yılında Kağızman'da doğdu. Üç yıl profesyonel futbol oynadıktan sonra, spor muhabirliğiyle gazeteciliğe başladı. Başta Almanya olmak üzere altı yıl boyunca yurt dışında yaşadı ve ekonomi öğrenimi gördü. Muhtelif dergi ve gazetelerde makaleleri yayımlandı, televizyon yorumculuğu yaptı. Türk Geriatri Vakfı'nın (TÜGEV) kurucu üye sıfatıyla mütevelli heyet üyesidir. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.Sayfa Adresi: http://www.egepostasi.com/haber/kilicdaroglu-na-izmir-den-basdanisman/225673