Menemen'de AK Parti'den CHP'ye transferde şok iddia: İş görüşmesi diye kandırdılar

18 Temmuz 2019 Perşembe   17:47

AK Parti Menemen Gençlik Kolları Başkanı Haldun Çakmak ve yönetiminin CHP'ye transfer olduğu dünkü törenin ardından, AK Parti kanadından ilginç bir açıklama ve iddia geldi. CHP'de dün akşam yapılan törende rozetleri takılan gençlerden bazıları, "Haldun Çakmak iş görüşmesine gidiyoruz dediği için gittik" dedi, kandırıldıklarını öne sürdü.

AK Parti Gençlik Kolları, yaptığı yazılı açıklamada partili gençlerin CHP'ye katılımlarının söz konusu olmadığını, fotoğraf karesinde yer alan şahıslardan sadece AK Parti Menemen İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı Haldun Çakmak'ın CHP'ye geçtiğini savundu. Haldun Çakmak'ın kendilerini kandırdığını ileri süren AK Partili gençler, "Biz iş görüşmesi diye gittik. Eski Gençlik Kolları Başkanı Haldun Çakmak, bize iş görüşmesine gideceğiz dedi diye gittik. Partimizden üyeliğimizi silmedik ve CHP’ye de üye olmayı hiç düşünmedik. AK Parti Eski Gençlik Kolları Başkanı tarafından kandırıldık” diye konuştu.

GENÇLİK KOLLARI’NDAN İSTİFAYA İLİŞKİN JET YANIT

İddialarla ilgili AK Parti İzmir İl Gençlik Kollarından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“AK Parti kuruluşundan bu güne kadar demokrasinin üstünlüğünü savunmuş, her daim milletinin kararını ilke edinmiş bir partidir. Ülkemize yaptığı nice hizmetlerin yanında anti demokratik uygulamalara maruz kalan da hep kendisi olmuştur. AK Parti’ye gönül veren gençlik bugüne kadar tamamen gönüllü olarak liderinin arkasındaki sağlam duruşuyla ve ülkesine hizmet etme aşkıyla tanınmış bir gençliktir. Kişisel çıkarları ön plana alan ve bu çıkarlar uğruna oyunlar kurabilecek zihniyetlerin karşısında dimdik durmuş bir gençliktir. Bugün yaşanan olayların sahne arkasındaki bahsedilmeyen gerçekliği, etik değerlerimiz adına olay sahipleri ve bizlerin arasında sonsuza dek kalacaktır.”

 Sayfa Adresi: http://www.egepostasi.com/haber/menemen-de-ak-parti-den-chp-ye-transferde-sok-iddia-is-gorusmesi-diye-kandirdilar/218771