İZENERJİ işçileri TİS için oylama yaptı

17 Temmuz 2019 Çarşamba   16:53

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin temizlik, park bahçeler, fen işleri, katı atık, çevre temizliği, makine atölyeleri, İZSU, ESHOT, hastane ile huzurevleri gibi 20 birimde çalışan işçilerin ekonomik ve sosyal haklarının yeniden belirleneceği TİS görüşmelerinde sona gelindi.

5 bin 80 İZENERJİ işçisini ilgilendiren sözleşme taslağında bulunan 14 madde, işçilerin onayına sunuldu. Üyeler üzerinde ‘TİS ret’ ve ‘TİS kabul' yazan kağıtları sandıklara attı. Genel İş 2 No’lu Şube Başkanı Arif Yıldız, yaptığı açıklamada, "Talebe göre ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız. İşçi verilen zamları kabul etmezse ona göre yol alacağız. Tamamen işçilerin vereceği karara uyacağız" dedi.

son görüşmelerde, market fişinin 1100 TL olarak kabul gördüğünü belirten Yıldız, "Geçen aralık ayı maaşı ile şuan ki maaşımız arasında bin ve bin 100 lira arasında zam yansıdı. Sosyal haklarımıza yönelik yapılan iyileştirmeler hariç. Arkadaşlarımız, ‘Maddeleri kabul ediyoruz, görüşmeleri sonlandırın’ derse, yarın kanun hükmünde kararname ile geçiş yapanlarla görüştükten sonra gerekeni yapacağız" diye konuştu. (DHA)Sayfa Adresi: http://www.egepostasi.com/haber/izenerji-iscileri-tis-icin-oylama-yapti/218700