Şahin'den istifa kararı

20 Haziran 2019 Perşembe   11:18

HAYRULLAH YILDIZ/ EGEPOSTASI- Tarihinde ilk kez  Spor Toto 1. Lig’de mücadele edecek olan Menemenspor’da mahkemenin tedbir kararını kaldırmasının ardından basın açıklaması yapan Başkan Tahir Şahin Menemenspor Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

TAHİR ŞAHİN İSTİFA ETTİ

Tahir Şahin, Başkanlık görevinden istifa ettiğini duyururken, istifa gerekçesi olarak aldığı 1 yıl 3 aylık hapis cezasını işaret etti. Bu süreçte Menemenspor’un yıpranmasına müsaade etmeyeceğini dile getiren Şahin, “1 yıl 3 ay ceza aldık. Kongreyi 25 Mayıs’ta yaptık ceza bana 27 Mayıs’ta teblig edildi. Bu cezadan ötürü kamu görevlerinden men edilme durumu var. Benim şu anda başkanlık yapma şansım yok sanıldı. Ancak dünden bu yana görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Burada esas mesele Menemenspor Kulüp Başkanlıği değil. Mevzu Menemenspor ise gerisi teferruattır. Ben kendi ismimden dolayı Menemenspor’u tartışmaya açmayacağım. Bu konularla kamuoyunu meşgul etmeyeceğiz. Ben Menemenspor’daki başkanlık  görevinden istifa edeceğim. İçeriden bir arkadaşımız yerime gelecek. Ben yine Onursal Başkan olarak üzerime düşen her şeyi yapacağım. Biz kendi ismimiz üzerinden Menemenspor’a zarar verdirmeyeceğiz” dedi.

“SERDAR AKSOY’U YANLIŞ YÖNLENDİRDİLER”

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un yanlış yönlendirildiğini savunan Şahin, “Kulübümüzün 1. Lig’e çıkmasının sevincini tam anlamıyla yaşayamadık. Serdar Aksoy ile birlikte aday adayıydık. 31 Ocak’ta Serdar Aksoy kardeşimiz partimizin adayı oldu. Bugün yaşananlar o güne işaret ediyor. Kaymakamlığa anahtarı teslim edenler bugün yeninden hortladı. Bu tarz insanların sahaya çıkacağını zaten biliyordum. Serdar Aksoy kardeşimizin yanlış yönlendirileceğini tahmin ediyordum. Kaldı ki bugün tüm bu tahminlerim gerçekleşti. Kendini bilmez 3-5 kişi tekrar hortlamanın ve intikam almanın peşine düştü. Siz kulübü kapatarak anahtarı kaymakamlığa teslim etmişsiniz. Ben de sizi görevden aldım. Çünkü siz başarsız oldunuz. Anlıyorum ki kulübü zamanında zor duruma sokan şahıslar, Serdar Aksoy’u da yanlış yönlendirdiler. Bu arkadaşlar sadece kendi menfaatini düşünürler” dedi.  

ŞAHİN, FİKRET UZUN’U HEDEF ALDI

Tartışmalı geçen kongre sürecini hatırlatan Başkan Şahin, isim vermeden Fikret Uzun’a yüklendi. Şahin, kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini savunurken, “Bu arkadaş kendi kendine konuşuyor, teknik direktör getiriyor. Yalanlar kamuoyunu meşgul ediyor. Kamuoyun siyasi çekişmelerin arasında pay çıkaran parazitler vardır. Ben de bu arkadaşa parazit diyorum. Mahkeme tedbir kararını kaldırdı. Yine bu şahıs kamuoyunu yanıltıyor. Diyor ki kendisi istemiş o yüzden tedbir kararı kaldırılmış. Pes diyoruz başka bir şey diyemiyoruz. Bu şahsiyetlere kulübümüzü bırakırsa Menemenspor geriye gider” diye konuştu.

“BAŞARILI OLMAZSAK BIRAKIRIZ“

Menemenspor’da başarılı olmazsa bırakacağını dile getiren Başkan Şahin,  “Arada geçen bir aylık süreçte yaşanan sıkıntılardan dolayı eksi 3 puan ile başlama tehlikesiyle karşı karşıyayız. Her şeyden önce güveni tesis edeceğiz. Yarından itibaren furbolcularla görüşmeye başlayacağız. Başarısız olursak durmayız zaten kimse merak etmesin. Biz başarılıyız diye bu günlere geldik. Çok net ifade ediyorum ki başarılı olamazsam ben bırakırım” diye konuştu.

“BAŞKAN AKSOY HACİZLERİ KALDIRACAĞI SÖZÜNÜ VERDİ”

Şahin, Başkan Aksoy’un kulübün üzerinde bulunan hacizleri kaldıracağı sözünü verdiğini ifade ederken, “Dün Başkan Aksoy ile bir kez daha görüştük, borçlarımıza karşılık bir protokol yaptık. Kendisi bize hacizlerin kaldırılacağı sözünü verdi. Eğer ki bu hacizler de kaldırılırsa kendisine kamuoyu önünde teşekkür ederiz. Ancak hacizler kalkmazsa sürekli yara alan Menemen Spor ikinci bir yarayı kaldıramaz” dedi.

ŞAHİN’DEN SERDAR AKSOY’A ÇAĞRI

Başkan Serdar Aksoy’a çağrıda bulunan Şahin, “Serdar Aksoy’a bir abi olarak tavsiyem, 31 Mart’ı 31 Mart’ta bırakmasını öneriyorum. Sivil toplum kuruluşlarına ve spor kulüplerine pozitif bakmasını öneriyorum. Biz demiyoruz ki gelirlerini buraya aktar. Biz sadece 6-7 kişilik bir kadronun buraya verilmesini istiyoruz. Mesela diyoruz ki 13 yaşından bu yana takımda top oynamış Cenk Laleci’yi işten atma diyoruz. Bu işlerle uğraşma diyoruz. Yoksa Menemen’in sokaklarını ezberleyemezsin. Ben bunları sadece bir abi olarak tavsiye veriyorum. Biz sporcu olarak kendi işimize sen belediyeci olarak kendi işine bakacaksın. Bana abisi olarak gelir bir şey sorarsa doğru olanı anlatırım. Neden sordun neden yapmadın  demem. Serdar başkan kusura bakmasın ama ben Menemen’i ondan daha çok seviyorum. Ama Serdar başkanı da seviyorum” ifadelerini kullandı.

MENEMEN’İN YENİ HOCASI RAMAZAN KURŞUNLU

Başkan Şahin, Menemenspor’un teknik direktörlük koltuğuna Ramazan Kurşunlu'nun getirildiğini de duyurdu.

KURŞUNLU İMZALADI 

Menemen Belediyespor'da teknik direktör Ramazan Kurşunlu 1 yılı opsiyonlu olmak üzere sarı-lacivertlilerle 2 senelik sözleşme imzaladı. Kulüp binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Ramazan Kurşunlu, kendisini bu göreve layık gören herkese teşekkür etti.  Menemen Belediyespor'un başarısı için elinden gelen her şeyi yapacağını kaydeden Kurşunlu, "Başarılı olmak için çok çalışmamız lazım" ifadesini kullandı. 

Futbolculuk kariyerinde Altay, Beşiktaş, Diyarbakırspor, Osmanlıspor, Karşıyaka, Çaykur Rizespor ve Adana Demirspor'da kaleci olarak forma giyen 38 yaşındaki Ramazan Kurşunlu, Manisa Büyükşehir Belediyespor, Çaykur Rizespor ve Aytemiz Alanyaspor'da yardımcı antrenörlük yaptıktan sonra geçen sezon TFF 2. Lig ekibi Bandırmaspor'da teknik direktörlük görevini üstlenmişti.Sayfa Adresi: http://www.egepostasi.com/haber/sahin-den-istifa-karari/216943