Motosikletle hediye servisi

13 Haziran 2019 Perşembe   09:39

İzmir’de yaşayan sosyal medya yönetmeni Öznur Vardar, motosikletiyle İzmir’den Mardin’de bulunan ilkokullara karne hediyesi götürmek için geçen cuma günü yola çıkmıştı. Mardin’de bulunan Gülseren- Enver Tüfekçioğlu ve Şehit Öğretmen Abdül Vahap Yersiz ilkokullarındaki öğrencilere 200 hikaye kitabı götürecek olan Vardar’ın yolculuğu, zorlu geçti.

Vardar, kadınların motosikletle uzun yolculuğa çıkabilmelerine örnek olmanın yanı sıra çocuklara karne hediyesi verecek olmanın heyecanını da yaşadı. Yolculuğunu Afyonkarahisar, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa illerinden geçerek sürdüren Vardar, 14 Haziran karne gününde kitapları öğrencilere teslim edecek. Zorlu yolculuğunda birçok engelle karşılaşan Vardar, Konya’da dolu yağışına, Afyonkarahisar’da şiddetli yağmura yakalansa da vazgeçmedi.

Bir kadının tek başına uzun motosiklet yolculuğuna çıkabilmesine birçok kişinin şaşırdığını dile getiren Vardar, "Yolculuk çok güzel geçiyor. Bir sürü kamyoncu dostum olduğunu söyleyebilirim. Yolda ‘İlk kez kadın motorcu gördüm’ diyerek benimle fotoğraf çektirmek isteyenler oluyor. Oldukça şaşırıyorlar ancak pozitif tepki gösteriyorlar. Sosyal medya sayesinde tanıştığım pek çok insan bana bu yolculuk konusunda yardımcı oluyor. Karne gününde miniklere hediyelerini verebilmek için sabırsızlanıyorum" dedi. (DHA)Sayfa Adresi: http://www.egepostasi.com/haber/motosikletle-hediye-servisi/216449